Real Madryt C remisuje z Southern

Pierwszy sparing podopiecznych Díeza

Drużyna prowadzona przez José Manuela Díeza ma już za sobą pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Po odbyciu dziesięciu treningów, Real Madryt C zmierzył się towarzysko z angielskim Southern United. Spotkanie rozgrywane dzisiaj w Valdebebas zakończyło się wynikiem 1:1.

W pierwszej połowie meczu Królewscy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Już w piątej minucie Luis stanął oko w oko z Bentleyem, ale sędzia odgwizdał minimalnego spalonego. Na pierwszego gola nie trzeba było jednak czekać zbyt długo. Dwie minuty później, w okolicy pola karnego faulowany był Ramírez, do piłki podszedł Dani Suárez i strzałem przy słupku nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gości. Od tego momentu tempo gry znacznie spadło, a Anglicy stworzyli sobie dwie sytuacje bramkowe, ale Jacob nie musiał nawet interweniować.

Założenia na drugą cześć meczu były takie, żeby canteranos dłużej utrzymywali się przy piłce. Młodzi piłkarze Realu Madryt mieli znaczną przewagę, ale brakowało im skuteczności. Dwukrotnie dobre okazje zmarnował Fran Sol, pudłowali też Bruno i Melero. Díez przeprowadził w drugiej połowie aż dziewięć zmian, co wprowadziło nieco zamieszania na boisku. Przez co, w 84. minucie Southern wyrównał stan meczu. Dośrodkowanie z lewego skrzydła, strzałem głową, wykorzystał Cubillas, pecha miał w tej sytuacji wprowadzony po przerwie Andrés, który miał już piłkę na rękach.

Piłkarze z Segunda División B zagrają następny sparing już w sobotę. Na wyjeździe zmierzą się z rezerwami Realu Valladolid.