Świetny Neymar, niezły Marcelo, Brazylia w półfinale

Brazylia – Meksyk 2:0

Reprezentacja Brazylii wygrała drugi mecz Pucharu Konfederacji i zapewniła sobie awans do półfinału. Gospodarze turnieju pokonali Meksyk 2:0 po bramkach Neymara i Jô, a bezapelacyjnym bohaterem meczu był strzelec pierwszego gola. 90 minut na lewej stronie obrony grał Marcelo.

Początek meczu przyniósł oczekiwane przez wszystkich kibiców zgromadzonych na stadionie ofensywne akcje Canarinhos i kilka niezłych sytuacji podbramkowych. Już w dziewiątej minucie meczu Neymar świetnym wolejem pokonał Coronę. Kilka minut później szansę na podwyższenie wyniku miał Dani Alves, ale jego „centrostrzał” obronił meksykański golkiper. Podopieczni Scolariego po intensywnym początku meczu nieco spuścili z tonu, uspokoili grę, a w ich poczynaniach było coraz więcej wyrachowanej gry skierowanej na osiągnięcie pozytywnego rezultatu, a coraz mniej brazylijskiej samby, do której kilka razy zapraszał kolegów dość aktywny i często faulowany Neymar. To właśnie najnowszy nabytek FC Barcelona był strzelcem drugiej bramki. Kiedy wydawało się, że Meksyk rzuci się do ataku i coraz odważniej zacznie napierać na bramkę Júlio Césara, ustawiony dziś na lewym skrzydle Brazylijczyk przeprowadził kapitalną akcję i wyłożył piłkę Jô, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej.

Brazylia zdecydowanie dominowała na początku spotkania, a miała też niezłe szanse po rozpoczęciu drugiej części meczu. Momentami grała widowiskowo, ale wciąż nie potrafiła utrzymać wysokiego tempa przez 90 minut. Dobrze wyglądała dziś współpraca Neymara z Marcelo. Obrońca Królewskich zaprezentował się z całkiem niezłej strony, chociaż trzeba przyznać, że kilka razy był zbyt łatwo ogrywany przez skrzydłowych Meksyku. Gra piłkarza Realu Madryt z przodu mogła się jednak podobać i kilka razy z całkiem niezłym skutkiem próbował włączać się do akcji ofensywnych.

Brazylia – Meksyk 2:0 (1:0)