Czyste konto Ikera, minimalne zwycięstwo Hiszpanii

Hiszpania – Haiti 2:1 (2:0)

Hiszpanie rozegrali pierwszy mecz w Stanach Zjednoczonych i wygrali z Haiti tylko 2:1. W składzie La Furia Roja od pierwszych minut wystąpili Sergio Ramos, Iker Casillas i Raúl Albiol. Z trójki tylko ten ostatni rozegrał pełne 90 minut. Álvaro Arbeloa z kolei przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Hiszpanie tradycyjnie szanowali piłkę i starali się kontrolować przebieg meczu. Zanim spotkanie rozpoczęło się na dobre, już było 1:0 dla faworyzowanej drużyny Vicente Del Bosque. Piłkę za polem karnym dostał Santi Cazorla, który zdecydował się na niezbyt mocny strzał, i otworzył wynik meczu. W dziewiętnastej minucie kibice zgromadzeni na stadionie w Miami mogli podziwiać kunszt wychowanka Realu Madryt Juana Maty, który fantastycznym podaniem obsłużył Cesca. Pomocnik Barcelony nie miał żadnych problemów z pokonaniem golkipera i po nieco ponad kwadransie wyawało się, że mistrzowie świata i Europy wygrają znacznie większą liczbą bramek. Gra jednak się uspokoiła, a Hiszpanie przestali stwarzać dogodne sytuacje. Pod koniec pierwszej połowy nieco się przebudzili, ale Casillas i spółka opuszczali murawę z tylko, jak mogło się wydawać, dwubramkowym prowadzeniem.

Vicente Del Bosque nie zdecydował się na wystawienie Arbeloi i nie wiadomo, czy ma w planach postawienie na prawego obrońcę Królewskich w Pucharze Konfederacji. Wydaje się jednak, że Sfinks wysłał wyraźny znak kibicom – na turnieju w Brazylii bramki Hiszpanów będzie strzegł Iker Casillas. W drugiej połowie nieco odmieniona reprezentacja znów stworzyła kilka sytuacji, ale przez nieskuteczność Soldado, który sam mógł skompletować hattricka, nie potrafiła podwyżśzyć wyniku. Kwadrans przed końcem defensywę kapitalnym dryblingiem zaskoczył Guerrier, minął Reinę i zmniejszył stratę skazywanego na pożarcie Haiti.

Najważniejsza informacja dla Hiszpanów to z pewnością powrót kapitana do gry. Casillas nie miał trudnego zadania, zaliczył kilka udanych interwencji, ale pierwszy poważny sprawdzian przyjdzie pewnie wraz ze startem turnieju. Reszta drużyny z pewnością ma nad czym pracować.

1:0 Cazorla 8'