Morata bohaterem Hiszpanii!

<i>La Furia Rojita</i> lepsza od Rosjan

Reprezentacja Hiszpanii udanie rozpoczęła mistrzostwa Europy do 21 lat, pokonując Rosjan 1:0. Jedyną bramkę dla La Furia Rojita strzelił głową zawodnik Realu Madryt Álvaro Morata, który kilkanaście minut przed trafieniem wszedł na boisko. Świetną asystę przy trafieniu piłkarza Królewskich zaliczył Thiago Alcântara.

Hiszpanie nie zachwycali szybkością gry, ale wyraźnie zdominowali przeciwnika, nie pozwalając mu na dłuższe utrzymanie się przy piłce czy wyprowadzenie kontry. Rosjanie przez cały mecz stworzyli jedną dość groźną sytuację, która i tak była dość przypadkowa. To obrońcy tytułu stworzyli więcej akcji podbramkowych, ale wpierwszej połowie te najlepsze marnowali Montoya i Tello, a kapitalnym strzałe z wolnego popisał się kapitan drużyny, Thiago. Nie najlepiej na środku ataku w Rosji radził sobie osamotniony Denis Czeryszew, który spędził na boisku 58 minut.

Pierwszy piłkarz Realu Madryt w reprezentacji Hiszpanii zameldował się na boisku w 62. minucie. Morata zmienił Muniaina i po kilku chwilach został bohaterem. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego napastnik Królewskich mógł jeszcze podwyższyć wynik, ale piłka po strzale z ostrego kąta wylądowała na słupku. Pozostali piłkarze Realu Madryt – Carvajal i Nacho spędzili cały mecz na ławce rezerwowych.

Hiszpania – Rosja 1:0 (0:0)
1:0 Morata 81'

Hiszpania: De Gea; Montoya, Bartra, Ińigo Martínez, Alberto Moreno; Illarramendi; Thiago, Isco, Muniain (62' Morata), Tello (84' Koke); Rodrigo (77' Canales).