Oceny zawodników po meczu z Betisem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w meczu 32. kolejki Primera División Real Beis 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: El Jarek, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Diego López
Nie miał wiele pracy i nie popełnił chyba żadnego błędu. Był blisko obrony karnego, ale piłka po strzale Jorge Moliny przeszła mu po rękach.
Nacho
Zaczął mecz na prawej stronie obrony, po kwadransie przeszedł na lewą i na obu pozycjach radził sobie całkiem przyzwoicie. Oczywiście na jego ocenę musi mieć wpływ sytuacja, w której faulował rywala w polu karnym, ale poza tym trudno zarzucić coś wychowankowi, który nie grał przecież na swojej nominalnej pozycji środkowego obrońcy.
Raúl Albiol
Stoper Królewskich zagrał w swoim stylu. Dość pewny w powietrzu i nie najlepszy w wyprowadzeniu piłki. Błąd w kryciu w pierwszej połowie mógł kosztować bramkę dla gości.
Ricardo Carvalho
Przeciętny mecz Portugalczyka. Momentami nie radził sobie z mobilnymi napastnikami Betisu, ale nieźle szło mu wyprowadzanie piłki i współpraca z pomocnikami. Na dziś jest piątym stoperem Mourinho i trudno się temu dziwić. To po jego błędzie Castro uderzył w poprzeczkę.
Casemiro
Najpierw zaskoczył kibiców samą obecnością w pierwszej jedenastce, zaś później mógł ich oczarować umiejętnościami i spokojem. Solidny w defensywie, niezły w ofensywie. Wydawało się, że był zupełnie pozbawiony tremy związanej z debiutem w pierwszej drużynie Królewskich.
Luka Modrić
Próbował łączyć stoperów i nieco bardziej cofniętego Casemiro z ofensywnym kwartetem Królewskich. Nie notował strat, ale i nie ryzykował zbyt często.
José Callejón
Na początku spotkania imponował tym, do czego nas przyzwyczaił i znakomicie wychodził do prostopadłych piłek. Im dłużej jednak grał, tym słabiej mu szło. Sporo strat, niewiele pożytku z piłką przy nodze i znów pochwalić go trzeba za to samo - walkę.
Mesut Özil
Diament. Dwa gole, udział przy trzecim. Nieco przygaszony w pierwszej połowie pod jej koniec strzelił bramkę, a w drugiej wszedł na swój wysoki poziom. Rozstrzelał się Mesut w końcówce sezonu i mamy nadzieję, że w Lidze Mistrzów znów popisze się skutecznością.
Cristiano Ronaldo
Wrócił Cristiano ze świetnym dryblingiem i wiele razy tworzył różnicę na lewym skrzydle. Zaliczył asystę przy trafieniu Karima i był bardzo aktywny. Imponuje liczba kluczowych podań.
Karim Benzema
Szukał gry i wydaje się, że dopiero w drugiej części gry ją znalazł. Strzelił bramkę i zaliczył asystę, czego chcieć więcej?
Raphaël Varane
Zagrał na pozycji, do której nie jest przyzwyczajony i dobrze sobie radził. Często bywał na połowie rywala, a w defensywie tradycyjnie niemal bezbłędny.
Pepe
Jak wielu piłkarzy, wskoczył na pozycję, do której nie jest przyzwyczajony, ale dobrze sobie poradził. Oddał kapitalny strzał z dystansu. Z taką parą w nodze powinien próbować tego częściej.