Historia pojedynków przeciwko BVB

Pamiętny sezon 1997/98

Real Madryt i Borussia Dortmund mają już za sobą pojedynek w ramach półfinału Ligi Mistrzów, był to wówczas sezon 1997/98. Zwycięstwo w dwumeczu nad Niemcami, pozwoliło ostatecznie wygrać Puchar Europy, pokonaniu na Amsterdam ArenA Juventusu Turyn wynikiem 1:0.

Pierwszy z meczów półfinałowych odbył się 1 kwietnia 1998 roku na Estadio Santiago Bernabéu. Wszystko zaczęło się od sytuacji, która wspominana jest do dzisiaj. Fani jeszcze przed rozpoczęciem spotkania wtargnęli na boisko i szarpiąc za siatkę bramki zniszczyli jej konstrukcje. Mecz wznowiono po kilkudziesięciu minutach. Podopieczni Juppa Heyncknesa zdecydowanie przeważali i po golach Morientesa w dwudziestej piątej minucie oraz Karembeu w sześćdziesiątej siódmej uzyskali świetną zaliczkę przed meczem w Niemczech.

Poniżej przedstawiamy jeszcze filmik z całego zamieszania.

Składy:
Real Madryt: Illgner – Roberto Carlos, Sanz, Sanchís, Panucci – Raúl, Seedorf, Redondo, Karembeu - Mijatović, Morientes
Borussia: Klos – Kree, Binz, César – Reinhardt, But, Freund, Reuter, Ricken – Herrlich, Chapuisat

Real Madryt 2-0 Borussia Dortmund
1:0 Fernando Morientes 25’
2:0 Christian Karembeu 67’

Rewanż rozegrany dwa tygodnie później na Westfalenstadion (obecnie Signal Iduna Park) nie przyniósł jednak gospodarzom żadnych korzyści. Po niezwykle zaciętej batalii padł bezbramkowy remis i to hiszpańska ekipa cieszyła się z awansu do finału rozgrywek Champions League.

Składy:
Borussia: Klos – Kree, Binz, Feiersinger – Heinrich, Möller, But, Ricker, Reuter – Tanko, Chapuisat
Real Madryt: Illgner – Roberto Carlos, Hierro, Sanchís, Panucci – Amavisca, Seedorf, Redondo, Karembeu - Raúl, Morientes

Obie ekipy spotykały się jeszcze w sezonie 2002/03 w grupowej fazie Ligi Mistrzów. W Madrycie padł wynik 2:1 po bramkach Raúla, Ronaldo i Jana Kollera.

Real Madryt 2-1 Borussia Dortmund
0:1 Jan Koller 30’
1:1 Raúl 43’
2:1 Ronaldo 56’

W meczu rewanżowym bowiem padł rezultat 1:1. Swoje trafienia zanotowali Koller w dwudziestej trzeciej minucie oraz Javier Portillo w dziewięćdziesiątej minucie.

Borussia Dortmund 1 - 1 Real Madryt
1:0 Jan Koller 23’
1:1 Javier Portillo 90’