/ RTVE

Mourinho: Losowanie nic mi nie powie

Portugalczyk dla telewizji

Mourinho: "Los rivales en semifinales serán... przez realmadridplay Jesteśmy z José Mourinho, trenerem Realu Madryt. Przypuszczam, że jest bardzo zadowolony z awansu i nie wiem czy już wyszedł ze strachu, który w drugiej połowie zafundował Galatasaray.
Nie mam czasu, żeby bać się meczu i przeżywam spotkanie bez czasu na wielkie odczucia i uczucia. Nie lubię przegrywać meczów, a ten mecz przegraliśmy. Przez kilka minut dwumecz był otwarty, kiedy być otwarty nie powinien, bo przy 3:0 i przy 1:0 do przerwy dwumecz powinien być zamknięty. Jednak kiedy gra się z taką pasją, kiedy gra się z takimi emocjami, kiedy zamiast w jedenastu, gra się w 50000 i jedenastu, to wszystko w futbolu jest możliwe.

Bał się pan o dwumecz w jakimś momencie?
Jak ci mówiłem wcześniej, nie mam za dużo czasu na tego typu odczucia, na strach, na brak strachu, na to czy już wygraliśmy, czy jeszcze nie wygraliśmy, nie mam na to za wiele czasu. Jednak kiedy zmusili mnie do zmian i przestawienia struktury, żeby zamknąć w pewnej chwili przestrzenie, to widziałem, że sytuacja była ciężka i trzeba było zamknąć drzwi, bo nie zamknęliśmy ich strzelając bramki, a mogliśmy strzelić na 2:0 i skończyć dwumecz. Kiedy nie zamknęliśmy tego w ten sposób, trzeba było zrobić to w inny i tak zrobiliśmy.

Najbardziej pozytywna sprawa - trzeci półfinał z rzędu. Czy do trzech razy sztuka?
Zobaczymy... Zobaczymy. Losowanie nic nie mówi, bo w losowaniu jest Dortmund, nadejdzie zapewne Barcelona i zapewne Bayern. To trzy topowe ekipy, absolutnie topowe, najlepsze, jakie ma Europa, dlatego losowanie za wiele mi nie powie. Wiele powiedzą mi dwa wielkie mecze w półfinałach, z których trzeba będzie się cieszyć i dać w nich z siebie wszystko.