/ własne

Metamorfozy, czyli Real - Celta 4:2

Real po heroicznym boju w drugiej połowie wygrał z Celtą 4:2!

Dziś obejrzeliśmy w akcji dwie różne drużyny. Real w pierwszej połowie był ociężały, wolny w akcjach ofensywnych. Na dodatek już po 19 minutach na tablicy widniał wynik 0:1 dla gości. Gola zdobył Ilic. Trudno powiedzieć cokolwiek o pierwszych 45 minutach w naszym wykonaniu. Celta grałą bardzo mądrze w obronie, nie dopuszczając do podań Ronaldo, Raula i naszych skrajnych pomocników. Słowem: żenada. Na drugą połowę Blancos wyszli zupełnie odmienieni. Mimo, że nie ustrzegali się błędów w defensywie, to tradycji stało się zadość. Piłka nożna polega przecież na tym, żeby strzelać więcej goli niż przeciwnik. Tak też się stało. Bowiem już w 55 minucie Ronaldo wyrównuje stan meczu. Rzut rożny i zamieszanie podbramkowe pozwoliło nam na radość z gola. Niedługo potem, w 64. minucie wynik podwyższa Zidane, po kapitalnym zagraniu Figo. I już 7 minut później do siatki trafi Figo, po indywidualnej akcji. Tuż przed końcowym gwizdkiem zadrżały ponownie nasze serca. Milosevic wymanewrował wraz z kolgami naszą defensywę i zmniejsza rozmiary porażki na 3:2. Zaraz potem kapitalną interwencją, zresztą jak w wielu innych przypadkach, popisuje się Casillas. Ratuje nasz zespół przed utratą wyrównującego gola. Zaś na sekundy przed końcem Zizou wyjaśnia sprawę do końca stawiając kropkę nad "i". Strzela po raz drugi w tym meczu i całkowicie rehabilituje się za słabą pierwszą połowę w swoim wykonaniu. Zapraszamy już teraz na relację, którą napisze dla Was redaktor Czarny. Jeśli chcecie obejrzeć przebieg tego dramatycznego spotkania, obejrzyjcie relację live! Wszystko pod poniższym linkiem: