Kaká i Marcelo na remis z Włochami

Interesujący mecz i 4 bramki w Genewie

Reprezentacja Brazylii zremisowała w meczu towarzyskim z Włochami 2:2. Spotkanie, które odbyło się w Genewie, stało na dość wysokim poziomie. Obie drużyny zagrały tak, jakby walczyły o punkty eliminacyjne czy w ważnym turnieju, dlatego starcie mogło się podobać. Marcelo i Kaká weszli na murawę w drugiej połowie przy wyniku 2:2 i nie udało im się znacząco wpłynąć na przebieg meczu.

Już na początku meczu Włosi osiągnęli przewagę, ale dwa zabójcze ciosy wyprowadziła drużyna Canarinhos. Najpierw wrzutkę Filipe Luísa i błąd Leonardo Bonucciego wykorzystał Fred, strzelając z woleja w krótki róg bramki strzeżonej przez Gianluigiego Buffona. Niemal dziesięć minut później świetną akcję indywidualną przeprowadził Neymar i znakomicie obsłużył Oscara. Pomocnik Chelsea nie miał problemu z wykorzystaniem sytuacji sam na sam z włoskim bramkarzem. Mimo wszystko to Włosi stwarzali lepsze sytuacje, ale w bramce Brazylijczyków kapitalnie spisywał się Júlio César. W drugiej połowie Włosi znów chętnie atakowali, co opłaciło się niecały kwadrans po przerwie. Najpierw wrzutkę Montolivo wykorzystał Daniele De Rossi, zaś trzy minuty póniej znakomitym strzałem popisał się Mario Balotelli. Do końca meczu obie drużyny stworzyły po kilka sytuacji, ale żadna z nich nie potrafiła przechylić szali na swoją stronę.

Już w poniedziałek Kaká i Marcelo rozegrają kolejny mecz towarzyski. Na Stamford Bridge w Londynie zmierzą się z Rosją i tym razem obaj madridistas mogą wystąpić od pierwszej minuty. Transmisję z tego meczu przeprowadzi TVP Sport.

Brazylia – Włochy 2:2 (2:0)