aktualności

2013.03.17, godz. 18:23, Klatus / realmadrid.com

Szósta remontada w tym sezonie

Real Madryt pokazuje w tym sezonie, że potrafi sobie radzić w meczach, w których musi gonić wynik. Wczoraj Królewscy przegrywali do przerwy z Mallorcą 1:2, ale w drugiej połowie potrafili odwrócić losy meczu i wygrać 5:2. Była to szósta remontada podopiecznych Mourinho w tym sezonie, a czwarta w rozgrywkach ligowych.

Piłkarze z Santiago Bernabéu musieli jednak odwracać losy meczu nie tylko w Primera División. W pierwszej kolejce rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City Blancos w ostatnich minutach uratowali Karim Benzema i Cristiano Ronaldo, a Real wygrał 3:2. Z kolei w rewanżowym pojedynku 1/8 finału Ligi Mistrzów z drugim z Manchesterów gole Luki Modricia i CR7 dały Hiszpanom awans do kolejnej rundy.

W lidze hiszpańskiej, poza meczem z Mallorcą, Królewscy musieli przeprowadzić remontadę w dwóch meczach z Deportivo. Galicyjczykom prowadzenie dwukrotnie dawał Riki, ale w Madrycie hat-trick Cristiano i gole Di Maríi i Pepego pozwoliły wygrać Realowi 5:1. W A Coruñii natomiast Aranzubię pokonali Kaká i Higuaín. Klub ze stolicy musiał jeszcze gonić wynik w Valladolid, gdzie zwycięstwo 3:2 dał gol Benzemy i dwa trafienia Özila.

Odkąd Mourinho jest trenerem Realu, piłkarze z Madrytu już dziewiętnastokrotnie skutecznie wracali do gry i wygrywali spotkania.