Real Madryt wiceliderem Primera División

Porażka <i>Atleti</i> z Realem Sociedad

Real Madryt wiceliderem Primera División! Atlético Madryt przegrało z Realem Sociedad 0:1 i spadło na trzecią pozycję w tabeli. Królewscy tracą do liderującej Barcelony 13 punktów. Dzięki wczorajszemu zwycięstwu z Deportivo Katalończycy powiększyli przewagę nad drugą drużyną – przed 27. kolejką mieli 11 punktów więcej niż Atlético.

Drużyna Diego Simeone przed meczem mogła popisać się znakomitą passą spotkań ligowych na stadionie Vicente Calderón. Nie stracili bramki w Primera División u siebie od 28 listopada ubiegłego roku (mecz z Osasuną i zwycięstwo 3:1). W tym sezonie u siebie mieli jednak komplet zwycięstw (13-0-0). Dziś drużyna Philippe'a Montaniera przerwała jednak znakomitą passę madrytczyków i dzięki bramce Xabiego Prieto zdobyła trzy punkty na najtrudniejszym dotychczas terenie. Co ciekawe, kilka tygodni temu Sociedad przerwał także passę Barcelony, pokonując drużyną Vilanovy i Roury u siebie 3:2.