/ Klatus

Oceny zawodników po meczu z Celtą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w meczu 27. kolejki Celtę Vigo 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: Hyoga, Leszczu, Klatus i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Diego López
Trudno ocenić występ Lópeza. Z jednej strony na początku meczu trzykrotnie uchronił Real od straty bramki, popisując się kapitalnymi interwencjami, ale w drugiej połowie był dość niepewny, a po jego błędzie piłka trafiła w poprzeczkę. Mimo wszystko bez niego Królewscy na pewno straciliby więcej niż jedną bramkę.
Michael Essien
Dość solidny w obronie. Regularnie włączał się do ataku i próbował dośrodkowań w stronę Pipity, Benzemy czy Cristiano. Mimo wszystko przy jego wrzutkach brakowało celności.
Pepe
Z jednej strony zaliczył kilka ważnych odbiorów, a z drugiej pozwalał na zdecydowanie zbyt wiele napastnikom i pomocnikom Celty. Zawinił przy golu, kryjąc Aspasa na radar. Po takich meczach nikt nie ma wątpliwości, że Varane zasłużył na rolę stopera numer jeden w Realu Madryt.
Raúl Albiol
Na początku kilka przedszkolnych błędów, ale z minuty na minutę był coraz bardziej pewny. Wydaje się, że przy golu nie zawinił tak jak Pepe. Mimo wszystko Albiol takimi spotkaniami nie idzie w górę w hierarchii stoperów u Mourinho.
Marcelo
Kolejny piłkarz, którego występ trudno ocenić. Wracający po kontuzji Brazylijczyk kilka razy imponował wejściami do przodu. Co więcej, doszedł do dwóch niezłych sytuacji strzeleckich i co najmniej jedna z nich powinien wykorzystać. Z tyłu dość tradycyjnie miał kłopoty z kryciem i większość odbiorów to właśnie wynik próby naprawienia własnych pomyłek.
Sami Khedira
Sami rozegrał tylko 45 minut. Tradycyjnie nie zszedł poniżej swojego poziomu, pomagając kolegom i w ofensywie, i defensywie. Mimo tego Mourinho uznał, że to właśnie Niemiec opuści boisko po pierwszej połowie. Niezłe zawody Khediry.
Luka Modrić
Po świetnym występie w Manchesterze Luka wyszedł w pierwszym składzie, ale miał znacznie mniej miejsca w środku pola niż na Old Trafford. Wiele razy musiał czuć się wyjątkowo osamotniony, kiedy po poradzeniu sobie z jednym rywalem natychmiast pojawiał się drugi. Chorwat często był zmuszony do wycofania piłki czy podania do najbliższego partnera.
José Callejón
Wiele osób mogłoby zadać sobie pytanie, czy Callejón w ogóle grał w tym meczu. Zupełnie niewidoczny, niezbyt często angażował się w akcje ofensywne Realu. Słusznie zmieniony przez Mourinho.
Mesut Özil
Podobnie jak w Manchesterze, znów zbyt rzadko ryzykował. Mimo wszystko gdyby nie partnerzy, którzy regularnie stali na pozycji spalonej, możliwe, że miałby co najmniej jedną asystę. W końcówce spotkania Higuaín dwukrotnie zmarnował jego świetne dogrania.
Cristiano Ronaldo
Wygrał Królewskim mecz. Najpierw znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, strzelając niemal na pustą bramkę, a potem perfekcyjnie wykonał rzut karny.
Karim Benzema
Niemal jak zawsze dobrze radził sobie z piłką przy nodze, do tego dobrze funkcjonował u niego drybling na małej przestrzeni. Niestety jednak znów nie radził sobie pod bramką rywala przy strzałach. Powinien skończyć spotkanie z co najmniej jednym trafieniem na koncie.