Podsumowanie rewanżów 1/8 finału LM

Awans Juventusu, Borussii i PSG

Pewny awans Dortmundu i mocno osłabionego Juventusu i PSG bez Zlatana w kolejnej rundzie kosztem Valencii. Te i pozostałe wydarzenia z europejskich boisk w podsumowaniu rewanżów 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Borussia Dortmund 3–0 Szachtar Donieck
Felipe Santana 30', Götze 37', Błaszczykowski 58'
Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Borussia
Skrót meczu

Borussia Dortmund jak taran przechodzi kolejną fazę Ligi Mistrzów. Po wyrównanym spotkaniu w Doniecku pokonała u siebie Szachtar i bez większych problemów wyszła zwycięsko ze starcia dwóch drużyn, które w swoich grupach robiły furorę. Zespół Kloppa prowadzony na murawie przez świetnych Götze i Reusa już w pierwszej połowie udowodnił swoją wyższość, strzelając dwie bramki. Bohaterem tej części gry był właśnie Götze, który do asysty przy bramce Felipe Santany dorzucił gola. Szachtar poza kilkoma minutami drugiej połowy zawiódł na całej linii i nie zasłużył na awans. Europejskie marzenie Dortmundu wciąż trwa.

Skrót meczu

Koniec przygody Valencii z Ligą Mistrzów. Trudno pisać o tym, że paryżanie okazali się lepsi od drużyny Ernesto Valverde, ponieważ cały mecz stał na niezbyt wysokim poziomie. W drugiej części gry obie drużyny nieco podkręciły tempo, kapitalnym golazo popisał się Jonas, zaś 11 minut później dość przypadkową bramką odpowiedział Lavezzi. Valencia przeważała, ale słabo radziła sobie w ataku pozycyjnym i notowała zbyt dużo prostych strat. Dobrze po stronie PSG spisywali się Alex i Thiago Silva, którzy tworzą jedną z najlepszych par stoperów w Lidze Mistrzów. Drużyna Carlo Ancelottiego gra dalej, ale tym dwumeczem raczej nie zjednali sobie sympatyków w Europie. W obu meczach z Valencią spisywali się po prostu słabo.

Juventus FC 2–0 Celtic FC
Matri 23', Quagliarella 65'
Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Juventus
Skrót meczu

Matri i Quagliarella postawili kropkę nad i, pewnie wygrywając z Celtikiem w Turynie. Po pierwszym meczu było wiadomo, kto z tej pary awansuje, ale mimo wszystko Celtic się nie poddał i kilka razy zagroził bramce Buffona. Antonio Conte zdecydował się na pozostawienie poza wyjściowym skłądem takich piłkarzy jak Chiellini, Marchisio czy Lichsteiner. Ich zmiennicy nie zawiedli i pokonali ambitnych Szkotów. Kolejna drużyna z Wielkiej Brytanii poza Ligą Mistrzów. Trzeba przyznać, że wynik 5:0 w dwumeczu robi spore wrażenie. Juventus pokazuje, że wciąż jest jednym z kandydatów do końcowego zwycięstwa w rozgrywkach.

Na zdjęciu Kuba Błaszczykowski, strzelec trzeciej bramki dla Borussii Dortmund. Niemiecki zespół rozegrał bardzo dobry mecz i pewnie wygrał z Szachtarem u siebie. Coraz głośniej mówi się o tym, że drużyna Kloppa ma spore szanse na końcowy triumf w Lidze Mistrzów.