/ soccerway.com

Raúl na ostatniej prostej „Stars League”

Kapitan Al-Sadd strzelił też kolejną bramkę

W niedzielnym spotkaniu katarskiej ligi „Stars League” drużyna Al-Sadd, na czele ze swoim kapitanem Raulem Gonzalezem Blanco, pokonała w meczu wyjazdowym dziewiątą drużynę w tabeli, Al Wakrah. Do bramki rywala trafiał m.in. były kapitan Realu Madryt, który zdobył gola w doliczonym czasie pierwszej połowy gry. Raúl podwyższył wynik na 2:0, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gości.

Po 18 kolejkach „Stars League” na prowadzeniu niezmiennie utrzymuje się Al-Sadd (43 punkty), druga w tabeli Lekhwiya ma do lidera 4 punkty straty. Do rozegrania pozostały cztery spotkania – finalne starcia w katarskiej lidze odbędą się 14 kwietnia.

Statystyki Raula na tle kolegów z zespołu są imponujące. Najstarszy zawodnik Al-Sadd (Hiszpan skończy w tym roku 36 lat) podczas wszystkich spotkań wyszedł na boisko w podstawowym składzie, łącznie spędzając na nim 1620 minut. Dla porównania, drugi najczęściej grający zawodnik – Khalfan Ibrahim – ma ich na koncie 1554. Pomocnik wygrywa z Raulem pojedynek na strzelone w lidze gole – zdobył ich 10, podczas gdy Hiszpan trafiał do bramki rywala 8 razy. Łącznie dwójka zawodników strzeliła połowę zdobytych przez Al-Sadd goli - 18 z 36.