REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2013.02.07, godz. 16:51, Rafael / RealMadryt.pl

Przytuła dla RealMadryt.pl: Rozliczajcie mnie za pracę, nie za przeszłość

– Kto w Polsce ma prawo oceniać Messiego czy Ronaldo? Mówić o nich, komentować ich zagrania? Przez ten pryzmat możemy podważyć zdanie każdego, a tu nie chodzi o to, kto gdzie był i grał, ale o to, jak rozumie piłkę, jak potrafi wytłumaczyć futbol innym ludziom. Jak potrafi czytać grę, jak mówi o piłce. Czy jest to zrozumiałe dla innych, bo to jest też ważne. Można mieć wielką wiedzę na temat piłki, a nie potrafić tego przekazać – opowiada w rozmowie z RealMadrid.pl Krzysztof Przytuła, były piłkarz m.in. Cracovii i Arki Gdynia, a od dłuższego czasu komentator meczów m.in. La Ligi w stacji telewizyjnej Canal+.

Rafał Sahaj: Cofnijmy się do roku 2010, kiedy zaczynał pan przygodę z Canal+. Jak pan wspomina tamten czas?
Krzysztof Przytuła: Na początku była trema, ale jakoś przez to przeszedłem. Pomagała mi fantastyczna atmosfera w redakcji. Dlatego bardzo miło wspominam tamten okres.

Praca w telewizji oznaczała przejście na „drugą stronę mikrofonu”. Czego pan się obawiał w tej nowej roli?
Nie było dużych obaw, ponieważ wiedziałem, że mam nad sobą świetnych fachowców, takich jak Tomek Smokowski czy Andrzej Twarowski. Albo Jacek Laskowski, który wtedy jeszcze pracował w Canalu+ i od początku mnie wprowadzał do nowej roli. Te osoby gwarantowały, że będę się rozwijał. Reszta nie zależała ode mnie, bo albo się ma to „coś”, co pozwala ciekawie komentować i czytać grę, albo się nie ma. Tego nie da się nauczyć.

Na początku komentował pan jedynie ligę polską, potem przyszła kolej na ligę angielską i hiszpańską. Skąd to zainteresowanie La Ligą?
Już wcześniej śledziłem te ligi, ale najbardziej właśnie hiszpańską i włoską. Muszę przyznać, że zawsze interesowałem się Serie A, ze względu na takie zespoły jak Napoli czy Juventus. Inspirowały mnie założenia taktyczne, zupełnie nie znane w naszym kraju. W Polsce nikt nie stosował nowinek taktycznych, takich jak chociażby gra trójką obrońców.

Najpierw był Sport+Extra Rafała Wolskiego, gdzie analizowałem spotkania i powoli uczyłem się nazwisk piłkarzy. Proszę mi wierzyć, że na początku nie jest łatwo zapamiętać wszystkich zawodników. Łatwo komentuje się mecze Realu, Barcelony, czy Atlético, bo to topowe zespoły. Ale wymienić na przykład prawego obrońcę Rayo Vallecano i jeszcze coś o nim powiedzieć? Bardzo mi to odpowiadało. Wyzwaniem było komentowanie meczu np. Osasuny z Getafe.

Podpytałem pracowników Canalu+ o pana i przyznali, że świetnie pan się orientuje w tych wszystkich analizach. Nie myślał pan o pracy w sztabie szkoleniowym?
Kiedyś jeden z trenerów powiedział: „mecze w seniorskiej piłce wygrywa się taktyką”. I coś w tym jest, bo rzeczywiście, patrząc na przygotowanie fizyczne czy same umiejętności piłkarzy, to tak bardzo się nie różnią. Spójrzmy na naszą ligę – Wisła, Piast, Pogoń… nie widać różnicy pomiędzy tymi zespołami, jeśli chodzi o wspomniane przeze mnie aspekty. To samo jest w ligach zagranicznych. Oczywiście są wyjątki, jak Real Madryt, Manchester United czy Barcelona, ale poza tym jest tak jak mówię.

Ostatnio był mecz Southampton z Manchesterem United. I co? Czerwone Diabły nie istniały w drugiej połowie, a grały z szesnastym zespołem w tabeli Premiership. Liczy się strategia i taktyka, bo pozostałe aspekty w poszczególnych drużynach są bardzo zbliżone. Oczywiście zdarza się, że piłkarz będzie miał przebłysk i zapewni drużynie zwycięstwo, ale w obecnej piłce zdarza się to rzadko.

Czy były propozycje od sztabów szkoleniowych?
Było kilka. Ale wtedy musiałbym zrezygnować z pracy w telewizji, a nie chcę, ponieważ Canal+ sprawia mi radość. Lubię tę pracę i żal byłoby mi zostawiać tej atmosfery.

Jak długo i w jaki sposób przygotowuje się pan do komentowania meczów? Jest różnica pomiędzy spotkaniami ligi polskiej, a na przykład La Ligą?
Jestem współkomentatorem, dlatego staram się rozmawiać o piłce od strony czysto sportowej. Pozostałymi kwestiami zajmują się w przypadku ligi hiszpańskiej główni komentatorzy jak Rafał Wolski, czy Piotr Laboga. Czasami opowiadam o statystykach, ale zdecydowanie skupiam się na tym, co dzieje się na boisku. Trudno określić czas przygotowań. W zależności od meczu są to dwa, trzy dni. Ale oczywiście nie jest to ciągła praca. Nie siedzę po osiem godzin, ale staram się być na bieżąco. W redakcji mam okazję oglądać mecze z poprzednich kolejek, skróty i zawsze z tego korzystam.

Jeśli chodzi o ligę polską, to staram się być na treningach Wisły Kraków, wcześniej bywałem na Cracovii, kiedy ta grała w Ekstraklasie. Jestem na bieżąco, ale jest o tyle łatwiej, że większość tych piłkarzy znam z czasów, kiedy sam grałem. Łatwiej opowiedzieć o kimś, kogo się setki razy widziało.

W przypadku programów Liga+ czy Sport+ Extra to naprawdę ciężka praca. Aby przeanalizować dane spotkanie, trzeba je obejrzeć przynajmniej dwa razy, przyjrzeć się powtórkom pod różnym kątem. To nie jest łatwe zadanie. Oczywiście, jeśli chce się wykonywać pracę sumiennie, a nie podchodzić do tematu oględnie.

Jeśli chodzi o media hiszpańskie czy angielskie, to także śledzi pan, co piszą dziennikarze zagranicą?
Tak, tak. Bardzo dużo jest tego wszystkiego. Najlepiej zaopatrzona w dane statystyczne, a także wiadomości z treningów, z szatni, analizy zawodników jest Premier League. Są tak zwane „statspacki”, które dostarczają ogromną ilość informacji. Jeśli chodzi o ligę hiszpańską, to przeglądam wiele różnych stron, także dzienniki madryckie - As, czy Marca. Uczę się języka hiszpańskiego. Powoli, bo powoli, ale jakoś idzie do przodu.

Z kim najlepiej się panu współkomentuje?
Nie chcę wymienić konkretnego nazwiska, bo pewnie kogoś bym pominął. Muszę jednak przyznać, że koledzy bardzo dokładnie przygotowują się do swojej pracy. Co ważne, zawsze poprawią błędy, jakie się zdarzają. Czasami palnie się jakąś gafę, ale nie ma z tym problemu. Nawet, jeśli nie uda się naprostować błędu podczas relacji, to po spotkaniu przychodzi czas na analizę tego, co się działo, aby podobne przypadki wyeliminować w przyszłości. To są profesjonaliści i dla mnie dział sportowy Canal+ to najlepsza redakcja sportowa w Polsce.

W sierpniu zeszłego roku Maciej Słomiński i Paweł Marszałkowski z Futbolnet.pl rozmawiali z panem i zadali pytanie o samoocenę pana pracy. Wtedy odpowiedział pan, że na oceny przyjdzie czas po zakończeniu przygody z Canal+. Ale jak oceniłby pan ten czas, spędzony w redakcji? To już blisko dwa i pół roku.
Mogę ocenić właśnie tylko ten miniony czas, a nie siebie. Jeśli chodzi o to pierwsze, to naprawdę bardzo, bardzo pozytywnie. Profesjonalnie. Jestem bardzo zadowolony z grupy ludzi, z którą mam przyjemność pracować. Zaangażowanie kolegów, np. Tomka Smokowskiego bije profesjonalizmem i jest dobrym wzorcem. Piłkarzem byłem przeciętnym, co zresztą powiedziałem w tamtym wywiadzie. Wiele kwestii miało na to wpływ, ale nie chcę się tłumaczyć. Mogę jedynie powiedzieć, że nie grałem z powodu kontuzji przez prawie dwa lata, a taki okres w futbolu to prawdziwa wieczność.

Tomek Hajto powiedział kiedyś, że chce być rozliczany jako trener, ponieważ rozpoczął nowy etap w swoim życiu. I ze mną jest tak samo. Zakończyłem karierę piłkarską, teraz jestem komentatorem i jeśli ktoś chce mnie rozliczać, to z tego, w jaki sposób opowiadam o boiskowych wydarzeniach. Za to, jak pracuję i jakie mam podejście do pracy. W Polsce często ocenia się ludzi przez pryzmat tego, co robili 10, 15 czy 20 lat temu. Patrzmy na teraźniejszość.

Poruszył pan temat Tomasza Hajty. Trener Jagiellonii powiedział kiedyś na konferencji prasowej do jednego z dziennikarzy: A kim pan jest, żeby tutaj oceniać? To ja grałem w Bundeslidze, a pan tylko oglądał. I tu zauważam pewną analogię, ponieważ znalazłem w internecie opinie widzów na pana temat, którzy zarzucają panu: A co on osiągnął, żeby oceniać najlepszych piłkarzy na świecie? Żeby oceniać trenerów Mourinho czy Simeone? Jak pan się odniesie do takich zarzutów?
Odpowiem tak: kto w Polsce ma prawo oceniać Messiego czy Ronaldo? Mówić o nich, komentować ich zagrania? Przez ten pryzmat możemy podważyć zdanie każdego, a tu nie chodzi o to, kto gdzie był i grał, ale o to, jak rozumie piłkę, jak potrafi wytłumaczyć futbol innym ludziom. Jak potrafi czytać grę, jak mówi o piłce. Czy jest to zrozumiałe dla innych, bo to jest też ważne. Można mieć wielką wiedzę na temat piłki, a nie potrafić tego przekazać.

To jest taka nasza polska dolegliwość, że nie oceniamy człowieka, przez to co mówi i jak mówi. Uważam, że Tomek Hajto to jeden z najzdolniejszych polskich trenerów, jeśli chodzi o podejście i charyzmę. Ale czasami się zapędza i on pewnie też wie o tym, bo często sam siebie rozlicza z tych słów i stara się naprawiać pewne błędy. Był wielkim piłkarzem i szanuję go, ale teraz gra o co innego i przeszłość ma już za sobą.

A ja? Ja nie grałem w wielkich klubach, ale teraz mam przyjemność mówić o nich. Popełniam błędy, jak każdy, ale pracuję nad tym, aby było ich jak najmniej.

Przechodząc do tych wielkich klubów. Kto pana najbardziej zaskoczył w obecnym sezonie ligi hiszpańskiej?
Na pewno Rayo Vallecano. Zespół pokazuje zupełnie inne oblicze niż w zeszłym sezonie. Przyszedł Paco Jémez i ten facet powiedział od początku, że drużyna będzie grała własny styl, że trener znajdzie taktykę pod zespół i wykonawców do tego zadania. I nie będzie się wycofywał bez względu na porażki. Zdarzały się dobre mecze, po czym Rayo przegrywało po fatalnym występie. A on konsekwentnie kontynuował plan i nawet kiedy przyjechała na Campo de Vallecas FC Barcelona, gospodarze zagrali ofensywnie, bez strachu. Wprawdzie przegrali wysoko (0:5 – dop.red.), ale spełnili zapowiedzi trenera o otwartej grze i zagrali fajny mecz, mimo wyniku.

Poza tym zaskoczeniem są wpadki Realu Madryt. Nie mówię tu o całym sezonie, bo jednak trudno grać na trzech frontach. Zespół jest w półfinale Pucharu Króla, w 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale chyba największym problemem Królewskich jest Barcelona. Cały czas porównuje się ten zespół do Barcy. Mówi się o stracie punktów do lidera, a nie o grze, która przecież w wielu meczach była piękna.

Barcelona będzie mistrzem czy jeszcze cokolwiek może się zmienić?
Tak… Będzie mistrzem, pomimo słabszych meczów w ostatnim czasie. Przecież wygrała tylko dwa z sześciu ostatnich spotkań. Jednakże przewaga jest na tyle duża, a Real i Atléticonie będą przecież wygrywały wszystkich meczów, że mistrzostwo jest rozstrzygnięte. Ciekawa z kolei będzie walka o drugie miejsce pomiędzy zespołami z Madrytu.

A jak będzie w Lidze Mistrzów? Real gra z Manchesterem United. Barcelona z Milanem.
Awansują obydwa hiszpańskie zespoły. Barcelona jest zdecydowanym faworytem i wygra z Milanem, mimo że ten ma odmłodzony zespół z Balotellim i El Shaarawy’m. No Salamon jeszcze nie zagra (śmiech). Ale ten zespół jest w przebudowie i tu nie daję mu większych szans.

Z kolei Manchester prezentuje się różnie w tym sezonie. Czasami nie ma tego zespołu przez dziesięć minut, dwadzieścia, czy nawet połowę meczu. Drużyna gra momentami naprawdę słabo, a jednak punkty na koniec zostają po stronie Czerwonych Diabłów. Zdarzają się też mecze, kiedy podopieczni Fergusona grają super. Mają taką huśtawkę nastrojów, ale myślę, że Real postawił już zdecydowanie na Ligę Mistrzów i mobilizacja Królewskich pomoże wyeliminować United.

Gdyby ktoś miał zatrzymać te dwa hiszpańskie kluby, to kto?
Juventus. Drużyna, która od pewnego czasu prezentuje się bardzo dobrze. Antonio Conte wprowadził swoją filozofię. Zespół opiera się na mocnym środku pola i na dyscyplinie taktycznej. I to przynosi efekt. Ponadto liczę na „polską” Borussię, która ma świetnych piłkarzy i znakomitego trenera.

Zdarza się panu, że po meczu ligi polskiej cieszy się, że na następny dzień będzie mógł poprowadzić mecz ligi hiszpańskiej czy angielskiej? Rafał Wolski możliwość komentowania La Ligi nazwał „odtrutką” po spotkaniach Ekstraklasy.
Powiedzmy sobie szczerze – poziom lig zagranicznych jest wyższy niż ligi polskiej, to żadne odkrycie. Ale kochamy tę naszą ligę z prostego powodu. Ponieważ jest nasza. Dlatego staramy się mówić pozytywnie o Ekstraklasie. Gdybyśmy w przypadku słabego, przeciętnego meczu mieli dorzucić jeszcze nasze narzekanie i marudzenie, to nie dałoby się tego oglądać. I sami byśmy się dołowali, a ja tego nie chcę. Uważam, że trzeba szukać zawsze pozytywów. Oczywiście, kiedy spotkanie jest słabe, to trzeba jasno powiedzieć – mecz stał na niskim poziomie. Ligi zagraniczne są takim deserem, szczególnie La Liga, która najbardziej mi odpowiada. Rafał ma rację.

Z jakiego powodu właśnie liga hiszpańska?
W Anglii są coraz lepsi piłkarze, ale nie ma aż tylu tak świetnie wyszkolonych technicznie graczy jak w Hiszpanii. Dlatego ta gra jest tak płynna, jest duża liczba dokładnych podań, a mecze tak bardzo się podobają. Do tego dochodzi dobry stan boisk. Takie mecze bardzo szybko mijają. Jakby trwały nie 90, a 20 minut.

Na koniec pytanie, które zawsze ciekawi każdego kibica. Której drużynie pan kibicuje?
Nie mam jednej ulubionej drużyny, bo to różnie się układa. W każdej lidze mam jakiś zespół. W Ligue 1 od początku ubiegłego sezonu, jeszcze zanim ktokolwiek przypuszczał, że zdobędziemistrzostwo, kibicowałem Montpellier. W tym sezonie z kolei najbardziej podoba mi się Rennes. W lidze włoskiej Napoli. W lidze angielskiej Manchester United. Z kolei w lidze hiszpańskiej mam dwa takie kluby. Może dziwnie to zabrzmi, ale Real Madryt i… AtléticoMadryt. Cenię także Marcelo Bielsę i Athletic Bilbao, dlatego tak jak powiedziałem na początku, nie mam jednej wybranej drużyny. Kocham po prostu futbol.

Rozmawiał Rafał Sahaj

REKLAMA

Komentarze

2013.02.08, godz. 14:02, ppiotrekk
Nie cierpię ludzi, którzy kłamią mówiąc, że oni nie kibicują żadnej drużynie, tralalalalala itd. Wiadomo, że jak ktoś się interesuje futbolem to musi mieć jakiś swój ulubiony klub. Boi się, że jak powie, że jest to Real/Barcelona/Juventus/Manchester/Bayern to inni będą mu mieli to za złe. Lepiej szczerze powiedzieć, że zachowuje to dla siebie bo... a nie kryć się i wymigiwać od odpowiedzi.
2013.02.08, godz. 13:44, mpatti
Przytuła to jeden z moich ulubionych komentatorów. I tak - jest za Realemi. W meczu o Superpuchar w ub. roku, w studiu (gdzie był m.in. z Dudkiem i Koseckim) powiedział, że kibicuje Realowi.
2013.02.08, godz. 13:06, madridista7
Laskowski zrobił się strasznie stronniczy i często można było wyczuć, że jest za Barçą.
2013.02.08, godz. 12:42, darek92
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ljBPLQ2aces
2013.02.08, godz. 12:16, pixi
No. I to jest fajna robota. Zwłaszcza gdy pracuje się w C+.
Szkoda, że z zespołu odszedł Laskowski, bo mecze La Liga z jego komentarzem oglądało się bardzo dobrze. A w TVP mecz Real-FCB trafił się oczywiście Szpakowskiemu, który lata świetności - bo nie okłamujmy się, były takie - ma dawno za sobą. Laskowskiemu został do komentowania drugi półfinał. Szkoda.

Z innej beczki - Przytuła w kontekście meczów w LM mówi o odmłodzonym Milanie z Balotellim. Czy ktoś z Was orientuje się, czy Balotelli może zagrać w tym sezonie w LM w Milanie ? Przyszedł przecież z City, w którym zagrał w 4 meczach w LM.

2013.02.08, godz. 09:15, 511040968
Ten Vázquez co dodał komentaż że już po Realu to jakiś pajac jeśli nie jest kibicem realu to niech z tej strony wyp... jestem kibicem realu od paru latek i jestem za nimi bez względu na to co się stanie. a co do Ronalda to jest nasz najlepszy zawodnik i krytykowanie jego jest nie na miejscu. widział ktoś żeby kibic barcy krytykował Messiego bo ja nie tylko na naszej stronie są tacy idealna anteligenci szkoda mi was. Oczywizda nie do wszystkich się to tyczy.
2013.02.08, godz. 02:04, koza09
nie lubię go.
2013.02.07, godz. 23:35, Vazquez
CuleTaths
i inni fani barcy
rzeczywiscie dramat sie stal - mnie basket ni grzeje ni ziebi
pewnie mou sie zalamal i ronaldo tez
perez nie moze spac to koniec realu!!!
a tak powaznie to zluzuj poslady
2013.02.07, godz. 23:20, rossi15
Cule Taths
42 minuty przed Twoim beznadziejnym pytaniem pojawiła się odpowiedź na nie na tej stronie.
Zmień internet bo Ci się długo strony przeładowują po dodaniu komentarza.
2013.02.07, godz. 23:01, CuleTaths
Porażka... gdzie info i meczu Barça-Real ?!
2013.02.07, godz. 22:19, cube304
Tez chcislem.pokomentowac mecz cdr Realu z Barça
Robilem to pod newsem gdy jeszcze byl na pierwszej str. Wg mnie ktos kto usunal to musial sie bardzo zdenerwowac. Co go nie usprawiedliwia. Ta str. nie jest byle czym. Mnostwo ludzi tu wchodzi. Nid moNa od tak usuwac info ktore zistalo skomentowane przez min 40 wpisow. Za bledy w kom. odpowiadam ja i android 4 :P
2013.02.07, godz. 22:18, dezkrit
Napisze to co z pewnością napiszą (lub też nie) admini tej strony.

Po co ma być news o koszykówce? No po co ma być ten news.
Podajcie chociaż jeden argument za tym, żeby ten news si.ę tu znalazł.
Gdybyśmy wygrali to inna sprawa, ale że przegraliśmy to newsa nie ma no bo i po co patrzeć na rzeczywistość, lepiej dalej żyć w przeświadczeniu, że Real w każdej sekcji jest najlepszy !!!!

Ale jak wygramy. Jak kiedyś Barça Regal zostanie pokonana przez Real... to news będzie na głównej wisieć przez bity tydzień!

Z pozdrowieniami,
redakcja
2013.02.07, godz. 22:17, hen
Zgaduję że jeśli Real by wygrał to mielibyśmy tu pięknego newsa o meczu ? ; ) Ah ta redakcja...
2013.02.07, godz. 22:11, andriy1993
momo22

Zwracam honor ;)
Ja też już dość długo jestem na tej stronce- jakieś 5-6 lat, ale.nie jestem w stanie zapamiętać każdego komentującego tu, a odniosłem wrażenie że twoja wypowiedź była złośliwa. Jeszcze raz sorki, muszę lepiej zapamiętywać ludzi na przyszłość. :)
2013.02.07, godz. 22:05, moskal29
No takich rzeczy panowie się nie robi...
2013.02.07, godz. 22:04, momo22
andriy1993

Dla Twojej informacji ja jestem kibicem Realu. I na tej stronie jestem już w ch*j czasu w porównaniu z Tobą. Stali użytkownicy doskonale mnie kojarzą.
2013.02.07, godz. 21:52, Wojownik678
SZKODA SŁOW do administratorów tej strony. Jeszcze kilka godzin temu był news na samej stronie głównej, o meczu Barça Regal vs Real Madryt (w kosza) teraz Real przegrał i odrazu usuneli tego newsa. Hahahaha nie no śmiech na sali, nawet do porażki nie potrafia sie przynac.... To mogli go chociaż dać gdzież niżej a nie usuwać odrazu. Hahah.
2013.02.07, godz. 21:51, Kadzid
momo22 to kibic Realu przecie.
a fakt usunięcia artykułu o koszykarzach ŻENUJĄCY, kompromitacja redakcji.
2013.02.07, godz. 21:48, andriy1993
momo22

Kolejne żałosne dziecko będące pseudokibicem (prawdopodobnie FCB bo takich jest tu najwięcej)...
2013.02.07, godz. 21:47, ikerowa
momo22
A po co ten news ma być skoro mecz się skończył?
2013.02.07, godz. 21:45, momo22
hahah :D Real przegrał w kosza i już news znikł z głównej :D
2013.02.07, godz. 21:41, margaret
Przytuła jest dobry słychać że wie o czym mówi rozumie piłkę w przeciwieństwie do Leszka O . Natomiast w tym wywiadzie trochę go poniosło nazywając Hajtę wielkim piłkarzem bo on nawet średnim nie był
2013.02.07, godz. 21:41, Kula70
rossi15
Przytuła komentując mecze może się wydawać spoko, natomiast w cotygodniowych programa na C+ podsumowujących kolejkę lig europejskich jest beznadziejnie nieobiektywny. Żaden z niego był piłkarz a komentator jeszcze gorszy.
Najzabawniejszy był po kwietniowym klasyku twierdząc, że Barça dominowała przez całe spotkanie a gul mu chodził jak indorowi.
2013.02.07, godz. 21:37, Tabaluga56
hahah jaka paranoja i propaganda Real przegrał z Barçą w kosza to już rzucili ten wywiad na główną . Dlatego uważam ,że ta strona schodzi na psy ... ZERO rzetelnych informacji ...
2013.02.07, godz. 21:29, FAN RM
on wogole nie potrafi komentowac jak slysze ze on bedzie komentowac to az mi sie w srdoku wywraca... jego komentarze sa tak oczywiste ze nie treba byc nie wiadomo jakim znawca pilki noznej i ciagle yyyyyyyy yyyyyy. Wez czlowieku sie lepiej zajmij czm innym naprawde bo do tego sie nie nadajesz probujesz sie lansowac na celebryte a tak naprawde jestes zalosny zapomniales chyba ze urodziles sie w dresie a nie garniutrze wiec przestan zgrywac nie wiadomo jakiego fachowca. Panie Przytula Koncz Wasc i Wstydu Oszczedz nam i sobie.
2013.02.07, godz. 21:27, Wolf Sazen
@olimp666 - Przydałoby się, żebyś zaczął używać znaków interpunkcyjnych, bo nie dość, że piszesz same głupoty, to jeszcze nie da się tego przeczytać.
2013.02.07, godz. 21:16, Dakilla
Ten facet na pewno rozumie piłkę, a w porównaniu do innych byłych piłkarzy canal plus nie ma problemów z gramatyką...uważam, że to dobry wybór że postawili właśnie na niego..
2013.02.07, godz. 21:08, Mario893
Jak dla mnie najlepszy w Canal+ jest Rafał Wolski. Przyjemnie się słucha jego wypowiedzi, zawsze jest przygotowany na komentowanie meczu, słychać tę inteligencję w czasie mówienia, no i nie pierdzieli głupot przede wszystkim. :P
2013.02.07, godz. 19:47, olimp666
kamilcr7 ale ty gosciu jestes zalosny ja wiecej meczy ogladalem juz nie mowie ile mam zgranych niz ty wloslow masz na glowie.szpaku jakbys wiedzial jest przywiazany do tvp byl jest i bedzie, komentuje wszystko co istotne a zakontraktowane tvp lm do 2016 bodajze bedzie, a jeszcze szpaqu moze wybierac sobie mecze ktore chce komentowac bo w tvp jest koms. co do borussi i lewego to oczywistosc bo chce to komentowac.proste.


co do komentatorow
laboga jeszcze moze byc i pełka
borek komentuje nieco jak robot
ktos wspomnial o jagodzie to jakbymbyl na grzybobraniu koszmar on nie ma drygu do komentowania meczy na zywo.
2013.02.07, godz. 19:32, Uzka
Przytułę bardzo lubię i cenię. Cieszę się nawet, kiedy to on, zamiast Leszka komentuje mecze Realu. Oczywiście do Twarowskiego, Nahornego czy Rosłonia wciąż mu brakuje, ale nie jest irytujący. Skupia się na konkretach i na meczu. Nie pytluje o dupie marynie, a często właśnie mówi o aspektach taktycznych, co jest chyba dużo ciekawsze niż pierdzenie o tym, co napisało El Mundo Deportivo i dlaczego według katalońskiego Sportu Ronaldo nie wychowuje syna. Poza tym, fajnie się go słucha u Wolskiego :D
2013.02.07, godz. 19:10, wolfikxx
Moim zdaniem gość na pewno o piłce mówić potrafi,wprawdzie C+ ma lepszych komentatorów,ale warto zawsze posłuchać co ma do powiedzenia.
2013.02.07, godz. 19:03, KamiLLLCR7
olimp666

Jakbyś więcej meczy oglądał to byś wiedział że szpaku tylko się budzi jak gra reprezentacja Polski lub jak gra
" Polska Borusia " a jak Lewandowski strzeli to już w ogóle orgazm .
2013.02.07, godz. 18:58, Marcin2296
Przytuła, Laboga, Nahorny, Twarowski, Rosłoń, Rudzki, Pełka - to naprawdę jedni z nielicznych świetnych komentatorów w Polsce. C+ to jednak marka nie ubliżając nSport czy TVP SPORT.
2013.02.07, godz. 18:41, fafik73
nie wiem skąd ta krytyka , bardzo fajny gość , wyważony , nie zauważyłem podczas jego komentowania aby faworyzował Real ( skoro , jak twierdzi , lubi Królewskich) , a to już spora zaleta , gdy pomyśli się o np. Wolskim , którego nie trawię
2013.02.07, godz. 18:17, BulaKG
@MarcinMily
Z Borkiem do końca nie jest tak dobrze. Czasami jak się go ogląda to aż denerwuje jego gadanie o polskich talentach które się marnują w ekstraklasie...
2013.02.07, godz. 18:01, Explode
2013.02.07, godz. 17:09, olimp666
Wyjdź i nie wracaj! Szpakowski.... Boże.....
2013.02.07, godz. 17:53, MarcinMily
@Olimp666


Z tych "dobrych" co wypisałeś to ja widzę raptem 2. Jest to Zimoch i Laskowski. Z Szaranowiczem to pojechałeś równo, tak samo jak pojechałeś z borkiem, który według mnie jest jednym z najlepszych komentatorów piłkarskich w Polsce. Nie bez powodu komentuję LM. Jak komentował ostatni finał z Bońkiem to wystarczyło go słuchać, obraz był nie potrzebny tak jak i Boniek :D Polskiej ligi nienawidzę i raczej nie ja jeden ale Borek profesjonalnie nawet największe dziadostwo potrafi przedstawić w taki sposób, że da się ogladać.
2013.02.07, godz. 17:51, karci0
Najlepsi komentatorzy są z angielskiego sportu, tam to jest klimat! z polskich komentatorów to Laboga daje radę wg mnie i ci, których olimp.wymienił od ligi angielskiej, a Przytuły nie ma co oceniać w kwestii podtrzymywania emocji, on jest WSPÓŁkomentatorem
2013.02.07, godz. 17:51, rossi15
Kula70:
Nie wiem, dlaczego co wpis Twój to czyjaś krytyka. Może to Twój sposób na istnienie na tym forum. Kiedyś chociaż próbowałeś napisać coś mądrego co z reguły Ci się zdarzało :)
Natomiast co do Przytuły, pamiętam GD z 2011 roku, w którym kilka sekund przed meczem padło pytanie od redaktora kogo obstawiacie: Przytuła jasno powiedział, że dla niego Real zawsze będzie faworytem.
Fakt, wybitnym komentatorem jeszcze nie jest, ale może doświadczenie zaprocentuje i za kilka lat będzie lepiej.
2013.02.07, godz. 17:49, Yakup
Nie czytam, ale pewnie i tak nie ma nic ciekawego do powiedzenia, jak zwykle. ;D
2013.02.07, godz. 17:43, Magic105
daje klimat? haha sobie posłuchaj ligi angielskiej na canal plus to będziesz wiedział co to jest klimat olimp
2013.02.07, godz. 17:33, olimp666
szpaqu przyjnajmniej daje klimat, ot co co do reszty to chyba sie zgodzicie , fakt szpaqu duzo za duzo sie myli

kamilllcr7 jak ja ogladalem sluchajac szpaka w dobrej formnie to chyba w planach nie bylas jeszcze, tak mi sie ydaje bo oceniasz go poprzez mecze w cdr. a reszta spotkan mecze reprez,
dal mnie najlepszy jest zimoch mistrz slowa i atmosfery na boisku
2013.02.07, godz. 17:28, m3ssi94
Real i Atlético haha
2013.02.07, godz. 17:26, eray
Kto oglada mecze na c+ wie, ze tego Pana nie da sie sluchac podczasz meczu. Plącze sie jak Roman (porazka) Kołtoń.
2013.02.07, godz. 17:16, Kula70
Tak, Przytuła lubi Real, jasne. A żaba się goli.
2013.02.07, godz. 17:14, KamiLLLCR7
olimp666

Śmieszny jesteś . Jeżeli według ciebie Szpakowski nie komentuje jak babcia to widać że oglądasz mecze . W meczu CdR Real - Valencia to szpakowski spał a nie komentował .
2013.02.07, godz. 17:11, kamilhero7
ze szpakowskim to naprawdę wystrzeliłeś, czasem zasnąć można
2013.02.07, godz. 17:09, olimp666
nie no kur..........a to jakas paranoja ban na 8 dni z powodu caps locka , opanujcie sie administratorzy , jak inny sie wyzywaja klna i bluzgaja innych waznych to jest ok?? bana nie ma , tak a jak ktos zaponie wylaczyc capsa to juz ban na 8 dni , pojdzcie po rozum do glowy administratorzy.



co do artykulu to przytula tak sie nadaje do komentowania jak swinia do baletu, tak samo jak kowalski jagoba borek kolton jasina i patyra
jedyni co sie nadaja to sa
zimoch
banasikowski
laskowski
szpakowski
a i zydorowicz
inni ne maja pojecia co to jest komentowanie na zywo meczu o stawke, komentuja jak babcia w fotelu o 12 w nocy zal tego sluchac,
2013.02.07, godz. 17:06, bananaisdabomb
Jak dla mnie, świetny wywiad :) Fajny koleś :D
2013.02.07, godz. 17:05, momo22
Po co ten wywiad na głównej?
2013.02.07, godz. 17:00, El Jarek
Fajny koleś. ;)

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nas



reklama