/ Leszczu

Oceny zawodników po meczu z Granadą

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał 1:0 z Granadą w 22. kolejce Primera División. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: Hyoga, Klatus, Leszczu i Mateo. Autorami komentarzy są Klatus i Leszczu. Skala 1-6.

Diego López
Nie miał nic do powiedzenia przy bramkowej akcji, nie dostał okazji do wykazania się, bowiem piłkarze Granady nie oddali ani jednego celnego strzału. Kilka razy dobrze wychodził do prostopadłych piłek, interweniując poza polem bramkowym czy polem karnym. Można się za to przyczepić do dokładności jego wykopów.
Álvaro Arbeloa
Trudno znów nie wspomnieć o słabej grze w ofensywie. Reprezentant Hiszpanii coraz rzadziej angażuje się w akcje na połowie rywala, a kiedy już się na to decyduje, jest zdecydowanie mniej efektywny niż powinien być. Wczoraj nie zawiódł tak jak zawodnicy z ofensywy, a 19 odbiorów musi robić wrażenie.
Raphaël Varane
Po Klasyku otrzymał wiele pochwał ze wszystkich stron świata i można się było obawiać o psychikę młodego Francuza. Ten jednak nie zawiódł i spisał się bez zarzutu. Dobrze sobie radził z napastnikami Granady i imponował grą w powietrzu i spokojem w wyprowadzeniu piłki.
Sergio Ramos
Jak zawsze aktywny z przodu, pomagał Xabiemu w wyprowadzaniu piłki, ale kilka razy był zbyt niedokładny. To po jego niecelnym podaniu Granada skontrowała Królewskich, kiedy przed golem uratował ich Arbeloa. Kilka razy zagapił się jednak w defensywie i wypadł nieco słabiej niż Varane.
Fabio Coentrăo
Portugalczyk coraz lepiej poczyna sobie w defensywie i unika większych błędów, ale w ofensywie wciąż nie pokazuje tego, czym zasłynął podczas mundialu w 2010 roku. Kolejny co najwyżej przeciętny mecz lewego obrońcy. W Madrycie wciąż tęsknią za Marcelo w formie.
Sami Khedira
Niemiec rozegrał najsłabszy mecz w 2013 roku, nie dawał zbyt wiele w ofensywie, znów wyglądały na mało zwrotnego, a i w defensywie się nie wyróżniał. Mimo wszystko na tle fatalnych kolegów nie wyglądał najgorzej i można dyskutować z tym, czy akurat środkowy pomocnik był jednym z pierwszych piłkarzy do zmiany. Nie potrafił pomóc drużynie grając obok fatalnego Xabiego.
Xabi Alonso
Jeden z najsłabszych piłkarzy na boisku. Masa niedokładności, wiele strat, słabo w ofensywie, słabo w defensywie. Do tego kolejna głupia żółta kartka. Alonso wyraźnie nie jest w formie i zagrał kolejny słaby mecz z rzędu. Kiepskie przerzuty i strzał, który lepiej zostawić bez komentarza. A przede wszystkim brak pomysłu w rozgrywaniu piłki i bardzo częste zwalnianie akcji.
Luka Modrić
Chorwat próbował brać na siebie odpowiedzialność wobec słabej postawy Xabiego, bezradnego Khediry i absencji Özila. Zbyt długo jednak holował piłkę, która zdecydowanie źle mu leżała dziś na nodze. Zdecydowanie za dużo niecelnych podań w prostych sytuacjach i fatalnie bite rzuty rożne.
Ángel Di María
Argentyńczyk poza przebłyskiem na Mestalli utrzymuje formę. Tragiczną. Zapomniał jak się drybluje, zapomniał jak się tworzy okazje partnerom. Znów zbyt dużo wrzutek w pole karne przeciwnika, wiele strat. Wciąż czekamy na formę Di Maríi.
Cristiano Ronaldo
Trudno oskarżać go o porażkę Królewskich w tym meczu. Sytuacja z 22. minuty była zupełnie przypadkowa i pastwienie się nad Portugalczykiem nie ma sensu. Grał z lekkim urazem, a w drugiej połowie jako jedyny gracz w białej koszulce wyglądał na osobę, która chce opuścić Grenadę z trzema punktami na koncie.
Gonzalo Higuaín
Czy da się być bardziej niewidocznym napastnikiem? Jego fatalny występ w pewnym stopniu ratuje jeszcze gorszy mecz w wykonaniu Benzemy. O dziwo to Francuz tym razem nie trafił do pustej bramki. Argentyńczyk może chociaż trafiłby w słupek.
Karim Benzema
Rozegrał tyle samo minut co Pipita i skończył mecz z takim samym dorobkiem bramkowym. Sytuację, w której Francuz z kilku metrów ze stojącej piłki nie trafia w bramkę, trudno w jakikolwiek racjonalny sposób wyjaśnić. Katastrofalny strzał, który był najlepszym podsumowaniem katastrofalnego występu Realu Madryt i Karima Benzemy.
José Callejón
Tuż przed stuprocentową sytuacją Benzemy sam zmarnował świetną okazję. Poza tym był na boisku całą drugą połowę, ale nie był decydujący w żadnym fragmencie meczu i nie pomógł Królewskim. Słaby mecz wychowanka Królewskich.