/ marca.com

Özil oklaskiwany przez kibiców

Niemca docenił też Mourinho

Mesut Özil ponownie łączy kibiców na Bernabéu. Fani podziękowali Niemcowi podczas niedzielnego spotkania. Kiedy Mesut opuszczał boisko w 69. minucie, kibice pożegnali go gorącymi oklaskami, a następnie Mourinho uścisnął mu dłoń. Özil stał się, obok Ronaldo, ulubieńcem publiczności. Portugalczyk został doceniony za poświęcenie i zaangażowanie, a Niemiec za elegancję w grze. Ostatnio można zauważyć, że kibice oklaskują madrycką „10” nawet jeżeli zrobi coś nie tak.

W pierwszej połowie meczu z Getafe Niemiec miał wyśmienitą okazję do strzału, ale zepsuł akcję. Publiczność doceniła jednak zaangażowanie i oklaskiwała go, kiedy leżał na murawie. Zawodnik podziękował za wsparcie unosząc rękę do góry, gdy już wstał.

Druga połowa należała już do Özila. Najpierw wykonał rzut rożny, po którym padł gol na 1:0, następnie odegrał piłkę do Ronaldo, który podwyższył wynik na 2:0. Na koniec wykonał 20-metrowy rajd między zawodnikami Getafe, podał piłkę do Di Marii, a temu nie pozostało nic innego jak podegrać do Cristiano, który znakomicie wykończył akcję, strzelając gola głową.