/ ElFilipo

Oceny zawodników po meczu z Valencią

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w dwudziestej kolejce Primera División Valencię 5:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: Klatus i Leszczu. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Iker Casillas
Nie miał wiele pracy, ale ze swoich obowiązków wywiązywał się bez zarzutu. Dobry mecz kapitana, czwarte czyste konto z rzędu. Mourinho chyba go zmotywował, znów niemal bezbłędny mecz Ikera.
Álvaro Arbeloa
Nieźle zaczął, włączał się do akcji ofensywnych, ale wraz z biegiem czasu grał tak, jak nas do tego przyzwyczaił. Solidnie w obronie, rzadko na połowie rywala.
Raphaël Varane
W pierwszej połowie miał dwie szanse na bramki po stałych fragmentach gry. Poza tym jak zawsze pewny nie tylko w pojedynkach główkowych. Kolejny bardzo dobry mecz 19-latka.
Raúl Albiol
Co za poprawa. W meczu pucharowym gubił linię, grał niepewnie, słabo szło mu wyprowadzanie piłki. Tym razem tworzył z Varane'em zaporę nie do przejścia, wygrał chyba wszystkie pojedynki główkowe, dużo odbiorów, mało strat. Dawno nie zagrał tak dobrego spotkania jak wczoraj.
Fabio Coentrão
Dość często to na jego barkach spoczywała odpowiedzialność za wyprowadzenie piłki z formacji obronnej. Znakomite zachowanie przy trzecim golu dla Realu. Trochę niepotrzebne zagranie ręką, przez które mógł wylecieć z boiska, ale ogólnie całkiem poprawny mecz Portugalczyka. Duży plus za wybicie piłki zmierzającej do bramki Ikera.
Sami Khedira
Piąty mecz Królewskich w 2013 roku i piąty co najmniej solidny występ Niemca. Bardzo potrzebny w defensywie, efektywny w ataku. Trochę szkoda niewykorzystanych sytuacji.
Xabi Alonso
Mourinho jednak postawił na Baska od pierwszych minut i, chociaż statystyki nie wyglądają imponująco, chociaż nie wyróżniał się niczym szczególnym, znów widoczny był brak Xabiego po jego zejściu z boiska. Znów bardzo ważny dla drużyny.
Mesut Özil
Znakomicie wyprowadził akcję przy pierwszym golu, potem nieco zgasł. Ogólnie jednak wypadł znakomicie – dwie asysty i dwa przedostatnie podania przy bramkach. Jeden z najlepszych meczów Mesuta w tym sezonie.
Ángel Di María
Wreszcie! Świetny mecz Argentyńczyka, dwa gole, asysta, bardzo dobry drybling. Bardzo aktywny, często faulowany. Takiego skrzydłowego potrzebujemy w Lidze Mistrzów.
Cristiano Ronaldo
El crack total! Bardzo dobrze z przodu, dwa gole, świetna asysta przy trafieniu Di Maríi, kilka udanych dryblingów. Do tego po starciach z jego udziałem w polu karnym Valencii arbiter mógł podyktować rzut karny. Niemal kompletny mecz CR7.
Gonzalo Higuaín
Zmarnował wyborną okazję i nie najlepiej rozpoczął mecz. Już minutę później w pełni zrehabilitował się ładnym golem słabszą nogą. Później nieco mniej aktywny, momentami niewidoczny, ale duży plus także za harowanie w defensywie.
Michael Essien
Trudno go za coś pochwalić. Grał niechlujnie, zaliczył kilka niepotrzebnych strat i nie potrafił uspokoić gry w środku pola. Niestety gdyby trafił na słabszego sędziego, jego starcie z 80. minuty mogłoby zakończyć się nawet czerwoną kartką.