/ as.com, marca.com, Marca

Kontrowersje okiem ekspertów Marki

Oceny Guerrero i Olivera

Media szeroko komentują kontrowersje z wczorajszego meczu. Nikt nie ma wątpliwości, że obaj sędziowie liniowi popełnili po jednym poważnym błędzie, kiedy widzieli dwa spalone, których nie było przez fatalne ustawienie Albiola. W tamtych akcjach najpierw Soldado został wyprzedzony przez Casillasa (21. minuta), a przy drugiej okazji trafił w poprzeczkę (65. minuta). Rafa Guerrero w papierowym wydaniu dziennika Marca ocenił, że trzeci odgwizdany spalony Soldado - ten z 58. minuty - był prawidłową decyzją arbitrów. W tamtej okazji napastnik gości nie zdążył dobiec do pola karnego.

W dwie sporne sytuacje zamieszany był Ricardo Carvalho. W Internecie szerszym echem odbiło się zagranie ręką w polu karnym, ale zarówno Andújar Oliver z Radio Marca, jak i Guerrero zgadzają się, że w tamtej sytuacji karnego być nie powinno przez cofanie ręki i brak zamiaru zagrania futbolówki dłonią. Muńiz Fernández powinien jednak - według tego drugiego eksperta - wskazać na jedenasty metr w 50. minucie, kiedy Carvalho przy stałym fragmencie ściągnął Jonasa do parteru.

Na koniec obaj eksperci zajęli się golem Królewskich na 2:0. Oliver twierdzi, że akcja nawet po wielu powtórkach nie wyjaśnia wszystkich wątpliwości, ale według niego ostatni piłki w tej "walce" dotykał Higuaín. Guerrero dodaje, że piłka odbiła się od rąk Guardado i Pipity, ale zagrania nie były zamierzone i gol został zaliczony prawidłowo.

Zdjęcia ze wszystkich spornych sytuacji znajdziecie tutaj.