/ as.com, Marca

As i Marca o sędziowaniu

"Słabe zawody Mallenco"

Eksperci Asa i Marki nie są zadowoleni z sędziowania Undiano Mallenco. Odpowiednio Urizar Azpitarte i Rafa Guerrero twierdzą, że ten arbiter pokazał po raz kolejny, że ma problemy z utrzymywaniem dyscypliny na boisku i dobrą oceną boiskowych wydarzeń. "Trudno zrozumieć jak obie drużyny kończyły mecz mając po jedenastu graczy", gdzie i tak "kilka pokazanych kartek nie było prawidłowych". "To niesamowite, że Diego Costa skończył spotkanie bez nawet żółtego kartonika".

14. minuta: [Marca] Zagarnięcie piłki ręką kosztowało Ardę Turana bardzo dużo. Cristiano po przyjęciu zwiódł zawodnika gości, a ten uratował się niedozwolonym zagraniem. Prawidłowa decyzja dała rzut wolny, który na bramkę zamienił Ronaldo.

17. minuta: [AS] Diego Costa prowokuje Pepego popychając go, a zaraz potem przykłada swoją głowę do Ramosa, chociaż robi to bez zbędnej agresji. Za te prowokacje powinien być jednak ukarany. [Marca] Napastnik Atleti cały mecz utrudniał życie sędziemu i szukał spięć z graczami Realu. Jego ciągłe prowokacje powinny były skończyć się przynajmniej jedną kartką. Wszystkie większe przepychanki powstawały z jego winy.

24. minuta: [AS] Piłka przechodzi Pepego, ale Falcao pada przed nim. Sędzia nie reaguje, chociaż powinien użyć gwizdka.

31. minuta: [AS] Xabi ostro odbiera piłkę Falcao i powinien zobaczyć za to zagranie kartkę.

35. minuta: [AS] Gabi wjeżdża w Cristiano i nie dostaje kartki, chociaż powinien.

37. minuta: [Marca] Ramos sfaulował Falcao, ale nie była to agresja. Hiszpan chronił piłkę ręką i lekko zahaczył o boczną część twarzy Kolumbijczyka. Ten przesadził z reakcją i upadł na murawę zakrywając twarz w dłoniach. Dla Guerrero to był faul bez agresji, chociaż takiego werdyktu szukał napastnik. [AS] Z kolei Azpitarte twierdzi, że stoper powinien dostać kartkę.

43. minuta: [AS] Mario Suárez wywraca Cristiano, który już dawno nie ma piłki. "Brak kartki jest niewytłumaczalny".

49. minuta: [AS] Diego Costa pluje w rękę i wymachuje nią w kierunku Ramosa. Dla Azpitarte to "agresja i czerwona kartka".

73. minuta: [AS i Marca] Godín fauluje Benzemę przed polem karnym.

77. minuta: [Marca] Dla Guerrero atak Mario na biegnącego za akcją Özila był celowy i piłkarz gości powinien był dostać czerwoną kartkę.

79. minuta: [AS] Godín faulował Ramosa i Real powinien dostać rzut karny. Do tego czerwona kartka dla stopera Królewskich za agresję na zawodniku gości. [Marca] Karny za faul Godína z żółtą kartką dla tego gracza i taki sam kartonik dla Ramosa za agresję.

89. minuta: [Marca] Według Guerrero, Ramos w walce z Adriánem nie myślał o piłce, a jedynie o napastniku. "Przewrócenie jest oczywiste, dlatego karny dla Atleti".