/ vavel.com

Falcao, Adrián, Juanfran i Gabi, co ich łączy?

Tylko oni pokonali Ikera spośród graczy Atlético Madryt

W sobotę na Bernabéu przyjedzie Atlético Madryt, a w jego szeregach jest czterech zawodników, którzy już kiedyś zdobyli bramkę w meczu z Realem Madryt. Falcao, Adrián, Juanfran i Gabi, bo o nich mowa, zdołali pokonać Ikera. Pierwsza dwójka uczyniła to w poprzednim sezonie już w barwach Rojiblanos, Juanfran trafił dla Osasuny, natomiast Gabi dla Realu Saragossa.

Pierwszy tej sztuki dokonał Juanfran, wychowanek Realu Madryt, w którym zdołał nawet zadebiutować w sezonie 2003/04. 31 maja 2009 roku Osasuna zdobyła bardzo ważną bramkę w kontekście utrzymania w Primera División. Zegar pokazywał 60. minutę, kiedy Juanfran wpisał się na listę strzelców. Gabi może się pochwalić już dwoma bramkami w pojedynkach z Realem Madryt. W jego przypadku musimy się cofnąć do sezonu 2010/11. Najpierw w 15. kolejce wykorzystał karnego w 53. minucie, co niewiele pomogło gospodarzom, którzy przegrywali w tym momencie już 0:3. Rewanż na Bernabéu rozwiał nadzieję Królewskich na zdobycie tytułu, a Gabi w 54. minucie wpisał się na listę strzelców ponownie wykorzystując jedenastkę.

Adrián pokonał Ikera Casillasa w poprzednim sezonie. Atlético przyjechało na Bernabéu w 14. kolejce i wyszło na prowadzenie w 14. minucie właśnie za sprawą Adriána. Rewanżowe spotkanie (33. kolejka) zostanie zapamiętane głównie ze względu na popisy Cristiano Ronaldo, ale w 56. minucie gola na 1:1 zdobył Falcao.