/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Betisem

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał w trzynastej kolejce Primera División z Betisem 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: ElFilipo, Klatus i Leszczu. Autorem komentarzy jest ElFilipo.Skala 1-6.

Iker Casillas
PPod koniec pierwszej połowy popełnił dwa duże błędy, które powinny były zakończyć się bramkami dla Betisu, cudem jednak udało się uniknąć powiększenia straty. Przy samym golu bez szans.
Álvaro Arbeloa
Kilka razy dał się ograć, zaliczył też jednak sporo udanych interwencji, poziomem jednak nie wyrastał ponad tragicznie prezentujących się kolegów.
Pepe
Dużo odbiorów, ale i dużo strat, choć te pierwsze częstsze i ważniejsze. Poza tym ponownie można było zauważyć, że presja wyzwala w nim negatywne emocje, na szczęście tym razem skończyło się tylko na jednym ostrzejszym starciu bez większych konsekwencji.
Sergio Ramos
Najlepszy na boisku, w zasadzie jako jedyny mógł w niedzielny poranek bez wstydu spojrzeć w lustro. Biegał po całym boisku, pracował za kilku, zarówno w obronie, jak i ofensywie, niestety samemu nie był w stanie odwrócić losów spotkania.
Fabio Coentrão
Poprawnie w defensywie, sporadycznie próbował też swoich sił w ataku, jednak niewiele dobrego z jego wyjść wychodziło. Niestety nie rozumie się z Ronaldo choćby w połowie tak dobrze, jak Marcelo.
Sami Khedira
Nie powstrzymał Beńata, przez co ponosi większą część odpowiedzialności za utratę gola. Próbował później wprawdzie naprawić swój błąd, niestety na próbach się skończyło. Szkoda, tym bardziej, że już w dziesiątej minucie miał wyśmienitą okazję do otwarcia wyniku spotkania.
Xabi Alonso
Poprawnie pracował zarówno w defensywie, jak i przy konstrukcji ofensywnej, ale to między innymi od niego należało oczekiwać jeszcze więcej, by odwrócenie losów meczu było możliwe. Niestety zawiódł.
Mesut Özil
Krytycy Mourinho mogą mówić co chcą, ale Portugalczyk miał podstawy, by ściągnąć Mesuta już po pierwszej połowie, Niemiec bowiem poza jedną dobrą akcją indywidualną nie pokazał niczego, co zwiastowałoby jego przydatność przy próbie odrabiania strat.
Ángel Di María
To jego złe wybicie rozpoczęło bramkową akcję Betisu. Próbował zrewanżować się w ataku, jednak poza robieniem zamieszania niewiele potrafił wnieść w boiskowe wydarzenia. Najbardziej szkoda ładnej akcji kombinacyjnej, po której trafił w poprzeczkę.
Cristiano Ronaldo
”Gdzie jest Cristiano?” pyta Marca i mi pozostaje jedynie dołączyć się do rozważań, ponieważ od początku sezonu Portugalczyk nie prezentuje nawet połowy formy z poprzedniej kampanii, choć do tej pory strzelane bramki dobrze to ukrywały. Jest kryzys.