Mourinho: Moja drużyna zagrała wielki mecz

Konferencja prasowa po meczu

Zwolnienie Di Mateo z Chelsea:
Nie jestem zadowolony, kiedy zwalnia się trenera. Dzielimy taką samą pracę, nasze życie jest podobne. Sympatyzuję z moimi byłymi drużynami i z ich trenerami.

Mecz:
W pierwszej połowie mieliśmy okazję na zdobycie drugiej bramki i mecz by się skończył. Mieliśmy wszystko pod kontrolą i nie zdołaliśmy wygrać, ponieważ w drugiej połowie podyktowano karnego i Álvaro zobaczył czerwoną kartkę.

Był karny?
Pytasz mnie o coś, na co nie mogę odpowiedzieć. Można tylko przez pytania. Był karny? Wy jesteście od tego, żeby rozstrzygnąć czy był, czy nie. Ja jestem na ławce. Jeśli to naprawdę czerwona kartka i karny, dobrze, jeśli nie, nic.

Czy ten mecz będzie pana najgorszym wspomnieniem z tych 100 spotkań w Lidze Mistrzów?
Przegrałem półfinał przez gola, którego nie było. W innym Pepe złamał Alvesowi piszczel i kość strzałkową. W kolejnych dwóch przegrałem w rzutach karnych. Grałem już godzinę w osłabieniu na Camp Nou, dzisiaj mniej niż 20 minut. Mam więc już gorsze wspomnienia.

Sędziowanie:
W pierwszej kolejności chciałem podziękować Uefie za podarunek z okazji mojego setnego spotkania. O sędziach nie chcę rozmawiać. W tym sezonie mam czystą kartę w Europie i w Hiszpanii. Chcę, aby tak pozostało.

Cristiano Ronaldo:
Od mówienia o nim jesteście wy. Ja analizuję moją drużynę i moja drużyna zagrała wielki mecz. Mecz na wygraną, na 0:2. Wszystko było pod kontrolą. Później City zareagowało. To niesamowite, że drugi rok z rzędu nie awansują do 1/8 finału, mimo że mają takich zawodników. Następnie przyszedł karny, którego wasz kolega nie widział w telewizji. I od tej pory 1:1. W dziesiątkę musieliśmy stawić im czoła. Zakwalifikowaliśmy się do 1/8 finału na mecz przed końcem. Dobrze, że to City odpadło, ponieważ Mancini może ciągle pracować w swojej drużynie. Jeśli ja bym nie awansował, myślę że prasa nie pozwoliłaby mi wrócić do Madrytu.