/ rfef.es

Hiszpania srebrna w futsalu

Brazylia Mistrzem Świata

Zakończyły się rozgrywane w Tajlandii Mistrzostwa Świata w futbolu halowym. W pasjonującym finale Hiszpanie przegrali z reprezentacją Brazylii 2:3, tracąc decydującą bramkę w ostatniej minucie arcy-zaciekłego spotkania.

W pierwszej części meczu rywale z Kraju Kawy nie potrafili nadążyć za tempem gry narzuconym przez Hiszpanów, meli także problem z poradzeniem sobie z pressingiem. Mimo tego pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Drugą odsłonę spotkania mocniej rozpoczęła Brazylia dokumentując przewagę golem otwierającym wynik. Hiszpanie odrobili stratę, a w 31. minucie meczu wyszli na prowadzenie dzięki bramce Aicardo. Pięć minut później wyrównał Falcao, a na 19 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego gola na wagę złotego medalu dla Brazylii po pięknej akcji strzelił Rodrigo.

W drodze do finału Hiszpania pokonała w grupie Panamę i Maroko, a zremisowała z Iranem. W 1/8 finału ograła gospodarzy 7:1, w 1/4 Rosję 3:2, a w półfinale Włochy 4:1.

Rozgrywki futbolu halowego są w Hiszpanii bardzo popularne. Często biorą w nich udział znani piłkarze po zakończeniu kariery na trawie, a wielkie kluby wystawiają swoje reprezentacje. Barw Realu Madryt w rozgrywkach weteranów bronią między innymi bramkarz Buyo i pomocnik Amavisca.

Hiszpania: Juanjo; Aicardo; Fernandao; Kike, ALemao, Ortiz; Torras; Alvaro; Miguelín; Borja; Lín; Lozano.

Brazylia: Tiago; Gabriel; Simi; Fernandinho, Neto, Ari; Rafael; Viniciuis; Je; Falcao; Rodrigo.

Bramki: 0-1, Neto (24´); 1-1, Torras (30´); 2-1, Aicardo (31´); 2-2, Falcao (36´); 2-3, Neto (39').