/ realmadrid.com, własne

Świetna forma Manchesteru City

Agüero i spółka ograli Aston Villę

W siódmym ligowym meczu u siebie Manchester City odniósł szóste zwycięstwo. Tym razem podopieczni Roberto Manciniego pokonali aż 5:0 Aston Villę, a na listę strzelców wpisali się David Silva, Sergio Agüero (2) i Carlos Tévez (2). W najbliższą środę rywalem The Citizens w Manchesterze będzie Real Madryt.

Mimo wyraźnej różnicy klas między drużynami Manchesteru i Aston Villi pierwszy gol wpadł dopiero pod koniec pierwszej połowy. W zamieszaniu w polu karnym gości najprzytomniej zachował się David Silva, który z najbliższej odległości pokonał Guzana. Przez cały mecz w środku pomocy dominowała para Touré-Barry, która nie pozwalała na wiele przyjezdnym. Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części meczu sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z piłkarzy The Villans. Kun nie miał żadnych problemów z wykorzystaniem jedenastki i podwyższył wynik meczu. W sześćdziesiątej piątej minucie City wrzuciło kolejny bieg i w ciągu dziesięciu kolejnych strzeliło aż trzy gole. Sytuacja z drugiej bramki się powtórzyła i znów arbiter wskazał na jedenasty metr. Tym razem z wapna strzelił Tévez i również się nie pomylił. Zaledwie 120 sekund później Agüero dostał piłkę od partnera z ataku, przeprowadził indywidualną akcję i wykorzystał błąd bramkarza gości. Powtórki pokazują, że Guzana zmylił jednak rykoszet. Dzieła zniszczenia dokonał Tévez, który wykorzystał dobrą akcję całego zespołu i świetne podanie Samira Nasriego.

Manchester City - Aston Villa 5:0 (1:0)
42' 1:0 Silva
52' 2:0 Agüero (k.)
65' 3:0 Tévez (k.)
67' 4:0 Agüero
74' 5:0 Tévez (k.)

Manchester City: Hart; Clichy (73' Kolarov), Nastasić, Kompany, Maicon; Yaya Touré, Barry, Silva (75' Sinclair), Nasri; Tévez, Agüero (69' Dzeko').