Jak grali Królewscy?

Gol z wolnego Ramosa, debiut Czeryszewa

W ciągu ostatnich trzech dni ośmiu madridistas reprezentowało barwy swoich krajów w meczach towarzyskich. Wielu piłkarzy, którzy zwykle jeździli na zgrupowania kadr, zostało w Madrycie z powodu urazów czy zmęczenia.

Francja U-20 - Ukraina U-20 2:1 (Veretout 32', Thauvin 57' – Budkiwski 22')
Raphaël Varane zagrał we Francji w barwach kadry U-20 z rówieśnikami z Ukrainy, a jego drużyna wygrała 2:1. Piłkarz Realu przebywał na boisku pełne 90 minut.

Video z meczu

Włochy U-21 – Hiszpania U-21 1:3 (Longo 57' – Rodrigo 19', Deulofeu 35', Vázquez 90')
Hiszpania U-21 dość pewnie wygrała w Sienie z Włochami. Wynik meczu otworzył były canterano Rodrigo, zaś po przerwie na murawie zameldował się Nacho. Warto dodać, że na boisku od pierwszej minuty poza Rodrigo znajdowali się także między innymi Carvajal i Sarabia. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj.

Rosja – Stany Zjednoczone 2:2 (Smołow 9', Szirokow 84' k. – Bradley 76', Diskerud 90')
Podopieczni Fabio Capello byli bardzo blisko piątego zwycięstwa z rzędu. W dziewięćdziesiątej minucie udaną passę piłkarzy Sbornej przerwał jednak 22-letni Mikkel Diskerud. Debiut w drużynie gospodarzy zaliczył Denis Czeryszew, który na co dzień gra w Realu Madryt Castilla. Młody piłkarz Królewskich wszedł na boisku w 80. minucie.

Gabon – Portugalia 2:2 (Madinda 32' k., Biyogo Poko 69' k. – Pizzi 35' k., Lopes 59)(
Spotkanie w stolicy Gabonu rozpoczęło się dość niespodziewanie, bo od bramki dla gospodarzy. Mimo że Portugalia była osłabiona brakiem między innymi Cristiano Ronaldo czy Fábio Coentrão, i tak była uważana za faworyta tego starcia. Co ciekawe, aż trzy z czterech bramek wpadły po strzałach z rzutów karnych. Pepe grał przez pierwsze 45 minut.

Panama – Hiszpania 1:5 (Gómez 87' k. – Pedro 16' i 43', Villa 29', Sergio Ramos 81', Susaeta 84')
Na stadionie Rommela Fernándeza w Panamie od pierwszej minuty wystąpił tylko jeden madridista – Raúl Albiol. Około sześćdziesiątej minuty, kiedy wynik był już niemal jasny, na murawie zameldowali się także Iker Casillas i Sergio Ramos. Po wejściu tego drugiego na lewą stronę obrony przeszedł Albiol, a drugi kapitan Królewskich utworzył parę stoperów z Javim Martínezem. W osiemdziesiątej pierwszej minucie stoper Realu Madryt popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego i pokonał panamskiego bramkarza.

Brazylia – Kolumbia 1:1 (Neymar 64' – Cuadrado 44')
Starcie drużyn z Neymarem i Falcao na czele. W tysięcznym meczu Canarinhos w historii wystąpił między innymi Kaká, który miał kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Pomocnik Królewskich spędził na boisku 90 minut i był wyróżniającą się postacią na boisku. Podopieczni Mano Menezesa mieli szansę na zwycięstwo, ale rzut karny przestrzelił Neymar.