/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Granadą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w trzeciej kolejce Primera División Granadę 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: ElFilipo, Leszczu i Sobek. Autorem komentarzy jest ElFilipo.Skala 1-6.

Iker Casillas
Bezrobotny niemal od pierwszej, do ostatniej minuty, potrzebny był jedynie do tego, by piłkarze Granady nie próbowali strzałów rozpaczy z połowy boiska.
Álvaro Arbeloa
Bez większych problemów przerywał sporadyczne ataki gości (choć w pierwszej połowie dwa razy dał się objechać), nie brał za to udziału w akcjach ofensywnych, mimo że aż się prosiło, by wykorzystał zachowawczą postawę rywala.
Pepe
Świetnie, gdy wynik był jeszcze niepewny, później jednak nie ustrzegł się kilku błędów, z których jeden skutkował żółtą kartką. W drugiej połowie
Sergio Ramos
Jak zwykle bezbłędny, choć jego praca sprowadzała się głównie do dotrzymywania towarzystwa nudzącemu się Ikerowi. Gdy jednak raz na jakiś czas trzeba było powstrzymać atak piłkarzy Anqueli za każdym razem stawał na wysokości zadania.
Marcelo
Często podłączał się do ofensywy, niewiele jednak z tego wynikało. Duża liczba strat najdobitniej świadczy o tym, że nie był to najlepszy mecz Brazylijczyka.
Sami Khedira
Starał się wykorzystać słabość przeciwnika i często wędrował w okolice bramki strzeżonej przez Tońo. Stwarzał zagrożenie, do tego równie dobrze bronił, gdy była taka potrzeba. Mecz na plus.
Xabi Alonso
W obronie ze zmiennym szczęściem, raz lepiej, raz gorzej, choć dwie jego straty były szczególnie groźne, skutkowały bowiem nielicznymi okazjami gości. W rozegraniu również się nie wyróżnił, nawet jego długie podania były mniej penetrujące niż zwykle.
Luka Modrić
W pierwszej połowie bezsprzecznie najlepszy na boisku – widział wszystko, posyłał kolegom świetne piłki, do tego nie bał się również wchodzenia (z powodzeniem) w pojedynki indywidualne. Niemal każda groźna sytuacja przechodziła przez nogi Chorwata. Ligowy debiut zdecydowanie powyżej oczekiwań, zobaczymy co pokaże w kolejnych meczach.
José Callejón
Na samym początku zmarnował dogodną sytuację i niestety później już się nie pozbierał. Mało widoczny, poza pojedynczymi przebłyskami (wśród których najjaśniejszym była asysta przy golu Ronaldo) nie pokazał nawet połowy tego, na co go stać.
Cristiano Ronaldo
Ambitny, waleczny i co najważniejsze skuteczny. Sam jest smutny, ale wszystkim madridistas po raz kolejny dał powody wyłącznie do cieszenia się. Takiego Crisa nam potrzebam dlatego oby jak najszybciej poradził sobie ze swoimi problemami.
Karim Benzema
Zagrał całe spotkanie, a i tak zaliczył tylko jedno zagranie warte uwagi – asystę przy golu Higuaín, która zresztą i tak nie powinna była być zaliczona, ponieważ Karim znajdował się na spalonym. Poza tym, po raz kolejny już, głównie tracił piłki i marnował dogodne sytuacje. Słabo.
Ángel Di María
Po zejściu Modricia druga połowa należała do Argentyńczyka. Wypracował Ronaldo drugą bramkę, posłał kilka świetnych piłek, zapoczątkował również akcję zakończoną golem Pipity. Różnica między nim a Callejónem, który w pierwszej połowie zajmował miejsce Argentyńczyka, była ogromna.