/ Realmadrid.pl

Supermistrz z Madrytu

Real wygrywa 2:1 z Barceloną

Real Madryt wygrał 2:1 w drugim meczu o Superpuchar Hiszpanii i dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe, a raczej dzięki fatalnemu błędowi Victora Valdesa w końcówce meczu na Camp Nou, zdobywa Superpuchar Hiszpanii. Jest to pierwsze trofeum w tym sezonie.

Królewscy rozpoczęli ten sezon od dwóch porażek i remisu, dlatego mało kto z optymizmem zapatrywał się na starcie z Barceloną. Duma Katalonii mogła rozstrzygnąć losy dwumeczu na Camp Nou, jednak los sprawił, że wynik rywalizacji o Superpuchar wciąż był otwarty. Początek rewanżu na Santiago Bernabeu należał zdecydowanie do Realu Madryt. Podopieczni Jose Mourinho kompletnie zaskoczyli rywali i szybko objęli dwubramkowe prowadzenie.

Jeszcze w pierwszej połowie mogło być pozamiatane, jednak w wybitnie słabej dyspozycji był Gonzalo Higuain, który marnował kolejne sytuacje jak na zawołanie. Trudno doliczyć się tych niewykorzystanych "setek", ale było ich w całym meczu co najmniej pięć. Real nie przycisnął Barcelony, choć ta grała w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę ujrzał Adriano (faul na wybiegającym na sam na sam z Valdesem Ronaldo), co wykorzystał Lionel Messi i wpakował piłkę z rzutu wolnego. Błąd przy ustawieniu muru popełnił Iker Casillas. Bramkarz Realu Madryt naprawił jednak błąd w drugiej połowie, ratując zespół przed utratą bramki.

Mogło być przekonujące zwycięstwo, jest wygrana, ale po walce, pełnej emocji i nerwów w końcówce. W 90. minucie chciałoby się krzyknąć: "kończ pan ten mecz, panie Lahoz", ale mecz trwał i trwał. Kilkadziesiąt sekund doliczonego czasu gry wydawało się wiecznością. Szczęśliwie Królewscy dowieźli wynik do końca i mogą świętować kolejny sukces pod wodzą Mourinho.

***

Godny odnotowania jest debiut w barwach Realu Madryt Luki Modricia. Chorwat zagrał 127 meczów w Tottenhamie - nie wygrał żadnego trofeum. Zagrał 10 minut dla Realu Madryt - zdobył pierwszy puchar. Piękne.

Real Madryt - FC Barcelona 2:1 (2:1)
1:0 - Higuain 11'
2:0 - Ronaldo 19'
2:1 - Messi 45'

Real Madryt: Casillas, Pepe, Sergio Ramos, Khedira, Cristiano Ronaldo, Özil, Marcelo, Alonso, Arbeloa, Higuaín, Di María.
Ławka rezerwowych: Adán, Albiol, Nacho Fernández, Modrić, Lass, Callejón i Benzema.

FC Barcelona: Valdés, Adriano, Mascherano, Piqué, Alves, Busquets, Iniesta, Xavi, Pedro, Messi i Alexis.
Ławka rezerwowych: Pinto, Alba, Bartra, Song, Fàbregas, Tello i Villa.