/ Realmadrid.pl

Fura szczęścia

Na Camp Nou 3:2 dla Barcelony

W pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii FC Barcelona wygrywa z Realem Madryt 3:2 i to Duma Katalonii jest w lepszych humorach przed rewanżem Santiago Bernabéu. Choć jednobramkowa zaliczka nie daje komfortu rywalom, to jednak patrząc na dzisiejsze spotkanie - z taką grą Królewscy nie mają zbyt wielkich szans w rewanżu

Pierwsza połowa przebiegła spokojnie. Mało było sytuacji podbramkowych, obydwa zespoły raczej wyczekiwały, badały rywala, zamiast zdecydować się na gwałtowny ruch. 45 minut spotkania skończyło się bez bramek, choć to Barcelona miała lepsze sytuacje, z których jednak wiele nie wynikło.

Druga połowa rozpoczęła się wyśmienicie dla Realu Madryt, bo zespół Mourinho szybko objął prowadzenie po strzele głową Cristiano Ronaldo. Radość sympatyków Realu Madryt nie trwała jednak długo, ledwie kilkadziesiąt sekund później wyrównał Pedro, wykorzystując fantastyczne podanie od Javiera Mascherano. Kiedy wydawało się, że wynik 1:1 będzie dobrym rezultatem przed rewanżem, w polu karnym Sergio Ramos sfaulował Iniestę, a sędzia zmuszony był wskazać na jedenasty metr. Jednastkę pewnie wykorzystał Lionel Messi, a kilka minut później wynik podwyższył Xavi.

Barcelona miała świetną okazję, aby strzelić na 4:1, jednak to Real miał szczęście, które skumulowało się w 85. minucie. Stała się rzecz niemożliwa, mianowicie fatalnie piłkę przyjął Victor Valdes, co wykorzystał przyczajony Angel Di Maria i skierował piłkę do siatki, tym samym dając nadzieję Królewskim na korzystny wynik rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii.

Mogło być pozamiatane, a tak rewanż przyniesie jeszcze więcej emocji i wynik nadal jest otwarty. Wystarczy rezultat 1:0, a to Królewscy będą cieszyć się z kolejnego triumfu.

FC Barcelona - Real Madryt 3:2
0:1 Ronaldo 56'