aktualności

2012.08.05, godz. 00:28, marthen / ACB.com, własne

Hiszpania uległa Rosji

Czwarta runda zmagań na turnieju koszykarskim Igrzysk Olimpijskich w Londynie w wykonaniu madridistas obfitowała w emocje. Niestety, żaden z zawodników Realu Madryt nie odniósł zwycięstwa.

Spotkanie ekip niepokonanych, hiszpańskiej z rosyjską, było bezpośrednią walką o pozycję lidera w grupie B. Podopieczni Sergia Scariola pragnęli udokumentować wyższość nad resztą zespołów i już w pierwszej kwarcie uformowali osiemnastopunktową przewagę (2:20). Rosjanie zdołali odrobić spore straty, zmuszając rywali do większego wysiłku. Jeszcze na cztery minuty przed końcową syreną Hiszpanie prowadzili dziewięcioma punktami (60:69), lecz przez fatalnie rozegrane ostatnie akcje stracili nie tylko prowadzenie (77:74), ale i szansę na pozycję lidera.

Biorąc pod uwagę statystyki, po raz kolejny najlepszy wśród madridistas okazał się Rudy Fernández (10 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty i 2 przechwyty). Istotną rolę w ostatniej kwarcie odegrał Sergio Rodríguez, sprawnie konstruując ataki i dopisując na konto drużyny osiem punktów. Felipe Reyes (4 punkty i zbiórka) i Sergio Llull (6 punktów) wypadli słabiej.

Bliska sprawienia niespodzianki była Litwa, mierząca się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie, choć przegrani (94:99), zawodnicy ze wschodu Europy mogli opuścić parkiet z podniesionymi głowami. Postawili się faworyzowanemu rywalowi, przez niemal całe spotkanie prowadzili równorzędną walkę, kilkukrotnie wychodząc nawet na prowadzenie.

Bardzo dobrze w meczu z Amerykanami wypadł Martynas Pocius (14 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst), w charakterystyczny sobie sposób kończący kontrataki zespołu, podkręcający tempo akcji. Jeżeli wraz z kolegami rozprawi się w poniedziałek z reprezentacją Tunezji, może liczyć na awans do ćwierćfinału z czwartego miejsca w grupie.