REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2012.06.15, godz. 17:46, El Jarek / elconfidencial.com

Mourinho przyciąga sponsorów

José Mourinho podpisał niedawno nowy kontrakt, który wiąże go z Realem Madryt do 2016 roku i dzięki któremu zarabia 11 milionów euro netto rocznie za wykonywanie obowiązków trenera i dyrektora piłkarskiego pierwszej drużyny Królewskich. Jednak to nie koniec dochodów Portugalczyka, któremu udało się wyrównać kwotę z kontraktu z Realem w sumie pieniędzy z umów dotyczących różnych kampanii marketingowych i spotkań reklamowo-sportowych. Mou dostaje więc drugie 11 milionów euro, na czym korzysta także sam klub dzięki zapisom o dzieleniu się prawami do wizerunku z nowych umów szkoleniowca.

Bez wątpienia trener Królewskich jest już ikoną medialną na miarę Cristiano czy Messiego - futbolowych liderów marketingu, którzy potrafią zarobić poza boiskiem tyle, ile dostają na nim. Szkoleniowca sponsoruje już aż 10 różnych marek - żadna z nich nie pochodzi z Hiszpanii - które rocznie wpłacają na jego konto około 9 milionów euro, do czego dochodzą coroczne wyjazdy na konferencje czy spotkania promocyjne. Mourinho obecnie jest związany z takimi markami, jak portugalski bank Millenium, niemiecka firma Braun, arabska telefonia komórkowa, angielska spółka zarządzająca aktywami Henderson Global Investments, przedsiębiorstwo finansowe American Express, firmy handlujące nieruchomościami BPI (Portugalia) i SINPAS (Turcja), Samsung, a także oczywiście Adidas.

Warto zwrócić uwagę, że żadna hiszpańska spółka nie chciała związać się bezpośrednio z Mourinho. Trener Królewskich, jego praca, otoczka, a nawet sam Real wzbudzają w Hiszpanii mocno skrajne uczucia, przez które iberyjskie firmy nie chcą ryzykować. W pozostałych krajach Mourinho wzbudza ogromne marketingowe zainteresowanie i nikt nie ma problemu z jego wizerunkiem w Hiszpanii.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Sezon 2011/12

Komentarze

2012.06.16, godz. 12:49, mamucik
Wow, Jose kosi tyle pieniędzy, że może sam zacznie płacić za transfery :)
2012.06.15, godz. 21:57, Villeman
Nie wiem gdzie płaci, niech jego księgowego boli głowa ;)
2012.06.15, godz. 18:04, amma
Mourinho przyciąga sponsorów? To niemożliwe, przecież zdaniem cules jego cały świat nienawidzi :D
2012.06.15, godz. 17:52, Szkaradnik
A gdzie płaci podatki? :)

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama