aktualności

2012.06.09, godz. 14:50, Leszczu / własne

Rosja pewnie pokonuje Czechy

W drugim meczu Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie Rosja pokonała Czechy aż 4:1 i zgodnie z oczekiwaniami już po pierwszej kolejce objęła fotel lidera grupy A. Kibice, którzy w stu procentach wypełnili stadion we Wrocławiu, obejrzeli świetne widowisko, głównie w wykonaniu drużyny Dicka Advocaata.

Już w 15. minucie świetną akcję przeprowadził najlepszy na boisku Ałan Dzagojew i w dość szczęśliwych okolicznościach piłka wróciła do pomocnika CSKA Moskwa, który pewnie otworzył wynik meczu. Nie minął kolejny kwadrans, a Rosjanie podwyższyli prowadzenie. Drużyna Dicka Advocaata wyprowadziła kontrę, podania Arszawina nie przejął Kierżakow, ale wreszcie do piłki dopadł Szyrokow i świetnym przerzutem pokonał Petra Čecha. Do szatni drużyny schodziły w zupełnie innych nastrojach. Przed meczem oczekiwaliśmy wyrównanego meczu, a już w przerwie zastanawialiśmy się, ile bramek dołożą świetnie dysponowani Rosjanie. Nie wszyscy z 41 tysięcy widzów zdążyli usiąść na trybunach po przerwie, a już rozpoczęła się, jak mogło się wydawać, remontada podopiecznych Michala Bílka. Świetna prostopadła piłka Plašil, dobre zachowanie Pilařa, który minął Małafiejewa, 2:1! Czesi wrócili do gry. Wydawało się, że mecz będzie trzymał w napięciu do ostatnich minut, ale wtedy obudził się superrezerwowy Sbornej Roman Pawluczenko. Najpierw popisał się świetnym podaniem do Dzagojewa, który potężnym strzałem podwyższył prowadzenie, a trzy minuty później wkręcił w ziemię (wciąż piszemy o Pawluczence!) bardzo pasywnego Romana Hubníka i w pięknym stylu pokonał Čecha, który czwarty raz w tym meczu musiał wyjąć piłkę z bramki.

Rosjanie zachwycili, tymi dziewięćdziesięcioma minutami wygrali naprawdę więcej niż trzy punkty. Pamiętajmy, że bramki są ważne i jest bardzo prawdopodobne, że nawet jeden punkt w dwóch kolejnych meczach może dać im awans. Nic jednak nie wskazuje na to, żeby szybko mieli stracić punkty albo zagrać dużo gorzej niż dziś. We wtorek Polacy zagrają z silnym przeciwnikiem, który - piszę to z pełnym przekonaniem - odda więcej celnych strzałów niż Grecja (2). Przed Przemysławem Tytoniem trudne zadanie powstrzymania Arszawina, Kierżakowa, Dzagojewa, Szyrokowa i Pawluczenki.

2012.06.09, godz. 18:21, hubertcr7hg
Kierzakowa? Widzieliscie co to zero wczoraj robilo? Zmarnowal chyba z 5 setek po czym go zmienili.. Jak takie cos moze grac w pilke
2012.06.09, godz. 17:25, ronaldo1994
Mecz na pewno o wiele w szybszym tempie niż nasz. Rosja to bez wątpienia najlepsza drużyna w naszej grupy, ale nie zawsze najlepsi wygrywają. Także może się uda we wtorek.
2012.06.09, godz. 17:04, barcanogracias
Z_I_Z_U - hehe tylko najpierw trzeba mieć obronę, a ja mam wrażenie, że gramy systemem 1-5-1+3 chłopców do podawania piłek z tyłu, poza tym o czym mówimy - skoro drewniane ogórki z Grecji siały spustoszenie każdym wejściem na naszą połowę, to co z nami zrobi taki Dzagojew albo Pawluczenko?
2012.06.09, godz. 16:36, Z_I_Z_U
Szkoda strasznie tego meczu z Grecją, ale paradoksalnie Polakom może być łatwiej z lepszymi drużynami które będą atakować, bo mamy niezłe skrzydła (głównie prawe), a Grecy się tylko bronili.
2012.06.09, godz. 15:56, blancogonzalo
Bramka Pawljuczenki - mistrzostwo świata.
2012.06.09, godz. 15:42, Bad15
Dla mnie marzenie to awans z drugiego miejsca: Grecy dostają z Rosją i Czechami, my wygrywamy z Czechami i awansujemy, mając 1 pkt więcej od Czechów i 3 więcej od Greków.
2012.06.09, godz. 15:41, Gronkjer
Ehhh wszyscy piszą - przegramy z rosja a wygramy z czechami i wychodzimy z grupy. Prawda jest taka ze z ruskimi szans nie mamy a czesi są od nas duzo lepsi. Kto ogladal wczorajszy mecz ten widzial ze czesi grali naprawdę fajną piłkę, tyle ze nadziewali sie na świetne kontry rosjan, fakt siedli pozniej ale uwazam ze na polakow to wystarczy. My nie skontrujemy jak rosja bo nie mamy takich zawodnikow z przodu. Lewy jest dobry ale nie tak jak Dzagojev czy pawluczenko nie ma co sie oszukiwac, i nie mamy takiej dobrej obrony jak rosja. A Czesi naprawdę robią ciekawe akcje i mimo ze baros nie jest w wysokiej formie to maja innych bardzo dobrych zawodnikow - mi zaimponowal wczoraj Jiracek z nr 19 chyba dobrze napisalem gosc naprawde krecil ruskich tylko ze pradu mu ok 60min zabraklo. Pozdro dla obiektywnych i mam nadzieje ze wyjdziemy z tej grupy
2012.06.09, godz. 15:34, wasioreq JLB
Wygrać z Czechami( porażka z Rosją bankowa) i wyjdziemy z grupy. Rosja zje każdego w swoich meczach i trzeba by było liczyć na wygraną Czechów z Grekami i by było git ;]
2012.06.09, godz. 15:30, klitschko
Polska moze awansowac do 1/4 finalu nawet z tylko 2 punktami na koncie. Remisy z Grecja oraz porazka z Rosja i remis z Czechami moga dac awans Polsce
2012.06.09, godz. 15:28, Kebo
Zjedzą nas po prostu najlepsza drużyna naszej grupy, a wczoraj tylko pokazała swoją dominację
2012.06.09, godz. 15:23, PatrykPe
@Hyoga
Znawcy znawcami ale ostatniego gola strzelił Pawluczenko, nie wiem skąd czerpiesz informacje, chyba z jakichś fantazji
2012.06.09, godz. 15:22, BlancoSSSS
Tak Sborna jest w wybornej formie , mają wielu znakomitych graczy i myślę że bez problemu wyjdą z grupy. Natomiast co do naszej drużyny - hmmm , sami strzeliliśmy sobie w kolano i jesli nie uda się wyjść z grupy bo zabraknie punktów lub bramek w ostatecznym bilansie to będzie tylko nasza wina , bo tak jak mówił Dudek w studiu po meczu : mając rywala grającego w 10 byliśmy zobligowani wygrać 2-3:0 !!!

Teraz powinniśmy sie modlić o Tytonia by dobrze bronił w meczu z Ruskimi , jeśli uda się zremisować to będzie powód do zadowolenia potem pozostanie tylko zrobić z Czechów knedliczki i liczyć że Grecy nie wygrają z Pepikami w drugim meczu i z Ruskimi w trzecim
2012.06.09, godz. 15:20, WiszaPL
Hehe, on ma na imię Alan :P
2012.06.09, godz. 15:20, The Unforgiven
@pleszczyk
mylisz sie. jesli polska zremisuje z rosja i wygra z czechami (5 pkt), rosja zremisuje z polska i z grecja (5 pkt) a grecja zremisuje z rosja i wygra z czechami (5pkt - czechy 0), to liczy sie bilans bramkowy, w ktorym niekoniecznie musimy byc lepsi ;)
2012.06.09, godz. 15:19, Grzeechu
bardzo podobał mi sie ten mecz.; ) xd
2012.06.09, godz. 15:17, adriankonieczny10
Hyoga
No jak, Roman strzelil.
2012.06.09, godz. 15:13, Hyoga
Ostatniego gola strzelił Pogrebniak, znawcy.
2012.06.09, godz. 15:12, MichałBuła
Przegramy z Ruskami wygramy z Czechami i wychodzimy z grupy proste i logiczne. Nie zależnie od tego co zrobią Czesi na pierwsze miejsce w grupie nie ma co liczyć zresztą co za róznica czy będziemy grac z Niemcami czy Holendrami a może Portugalczykami? Ważene zeby z grupy wyszli ;P
2012.06.09, godz. 15:11, nodac
tylko ze czechy ograja grekow i beda mieli 3pkt,z nami zagraja o awans-czyli nas rozszarpia
2012.06.09, godz. 15:03, Zuo
Kibice wypełnili stadion w 100%, a na samym zdjęciu 4 krzesełka wolne.
2012.06.09, godz. 15:03, pleszczyk
Jak bedziemy mieli 5 pkt, tak jak tu niektórzy piszą to NIE DA sie NIE WYJŚĆ z grupy. To troche dziwne, ale mając 5 pkt musisz wyjść, a mając 6 już niekoniecznie.
2012.06.09, godz. 15:02, cristianoronaldoikaka
Obojetnie jaka reprezentacja i tak nie pokonaja naszego Real Madrid :)
2012.06.09, godz. 15:00, Joaquin79
No ja myslę , że jak uda się nam wyciągnąć punkt z Rosjanami i wygrać z Czechami to mamy awans , mimo , że trzymam kciuki za naszych to wątpie w taka wersje wydarzeń :(
2012.06.09, godz. 14:59, Ronni15
Trzeba liczyć na cud, czyli REMIS w tym spotkaniu, następnie wygrać z Czechami i awans raczej pewny, 5 pkt powinno spokojnie wystarczyć.
2012.06.09, godz. 14:57, norka13
Polska będzie miała w ch*j ciężko z nimi wygrać jak z remisujemy z nimi to będzie dobry wynik
2012.06.09, godz. 14:54, urbi077