Legendy Realu wygrały z Manchesterem

Popis starych gwiazd na Bernabéu

Legendy Realu Madryt wygrały z legendami Manchesteru 3:2 w meczu, którego głównym celem było zebranie pieniędzy na budowę szkół w Afryce. Przed spotkaniem Bernabéu pogratuwało drużynie Castilli awansu do Segundy, a mecz honorowo rozpoczął Fabrice Muamba.

Od początku inicjatywę przejęli Królewscy. Pierwsza bramka przyszła już 7. minucie, kiedy Butragueńo idealnie podał do Morientesa, a ten niezbyt silnym strzałem pokonał Van der Sara. Po bramce Manchester się obudził i wykonał pierwszy atak, który przyniósł od razu gola. Indywidualną akcję Cole'a w polu karnym wykończył Lee Sharpe. Na remis szybko odpowiedział kapitalnym strzałem zza pola karnego Figo. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy, ale kibice oglądali wiele ciekawych akcji i zagrań. W drugiej połowie tempo było trochę słabsze. W 67. minucie Manchester powinien remisować, ale Contreras obronił rzut karny wykonywany przez Sheringhama. Dwie minuty później Redondo strzelił gola po indywidualnym wejściu w pole karne. Wynik świetnym lobikiem ustalił Sheringham. Nikt nie twierdzi, że mecz stał na kosmicznym poziomie, ale na pewno legendy i sławy obu zespołów nie zawiodły.

Zdjęcia z imprezy możecie znaleźć na tutaj, tutaj i tutaj.

Real Madryt 3:2 Manchester United