/ własne

Mallorca - Real 1:3!

Real Madryt pokonał na stadionie Son Moix miejscową Mallorcę 3:1.</br>Spotkanie...

Real Madryt pokonał na stadionie Son Moix miejscową Mallorcę 3:1.
Spotkanie zaczęło się nienajlepiej dla Królewskich. Po prostych błedach środkowych obrońców już w 11. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Correa. Napór Mallorci nie ustawał, jednak raz za razem Casillas ratował Real od straty gola. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, tak głosi znane przysłowie piłkarskie. Na chwilę przed gwizdkiem sędziego na przerwę akcję zainicjował Figo, dośrodkował na krótki słupek, gdzie był Raul, który posłał piłkę do siatki obok bezradnego Leo Franco. Real drugi raz z rzędu strzela gola do szatni rywalom w ligowym spotkaniu.
Po przerwie nastąpiła wymiana ciosów z której zwycięsko wyszli Królewscy. Ronaldo przeprowadził świetną akcję indywidualną, minął dwóch obrońców Mallorci i w 55. minucie wyprowadził Real na prowadzenie. Ten sam zawodnik był faulowany na polu karnym przez Nadala 12 minut później. Z karnego nie pomylił się Figo, podwyższając prowadzenie. Real bez problemu dowiózł wynik do końca i utrzymał pozycję lidera La Liga!
Pod poniższym linkiem zapraszamy na lekturę relacji czarnego oraz relacji minuta po minucie: