/ własne, marca.com

Oceny zawodników po rewanżu z Bayernem

Jak grali nasi?

Real Madryt odniósł pyrrusowe zwycięstwo nad Bayernem w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich, wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: Airwolf, ElFilipo, Klatus, Leszczu, Mateo.RM i NatanD. Autorem komentarzy jest Klatus.

Skala 1-6.

Iker Casillas
Jeśli Królewscy grają ważny mecz, to nigdy nie zawodzi. Przez 120 minut nikt nie strzelił mu gola z gry, bronił uderzenia Gómeza czy Robbena, a później obronił dwa rzuty karne. Nie można mu nic zarzucić.
Álvaro Arbeloa
Przez cały mecz Robben i Ribéry niemiłosiernie go nękali, ale wytrzymał i wielokrotnie powstrzymywał skrzydłowych Bayernu. Po serii słabych meczów w marcu i początku kwietnia, nie zawiódł w najważniejszych pojedynkach sezonu.
Pepe
Kiedy Bawarczycy grali po ziemi to Pepe nie miał żadnych problemów z Gómezem i spółką, kłopoty zaczynały się wtedy, kiedy piłka była w powietrzu. Przegrał kilka główkowych pojedynków ze snajperem Bayernu i sprokurował rzut karny. Mimo to większość ataków Niemców kończyło się właśnie na nim.
Sergio Ramos
Kiedy temperatura na stadionie sięga 100 stopni, a serce zaczyna uderzać 200 razy na minutę, to wiemy wszyscy, że najprawdopodobniej psychicznie nie wytrzymają tego Ramos i Pepe. Hiszpan jest wielkim obrońcą, ale często nie potrafi zachować zimnej krwi. Za kilka dni nikt już nie będzie pamiętał, jak Sergio grał przez te 120 minut, ale będzie pamiętał, że przestrzelił karnego niczym Beckham w meczu z Portugalią. Ja już dziś pamiętam tylko to.
Marcelo
Wiele osób przed meczem bało się, że będzie mijany jak chorągiewka, ale było zupełnie odwrotnie, to on mijał wszystkich piłkarzy z Bawarii. Gołym okiem było widać, że był najbardziej wypoczętym piłkarzem Realu, miał najwięcej sił i prawdopodobnie wytrzymałby jeszcze kolejne 120 minut. Podobnie jak Arbeloa świetnie radził sobie ze skrzydłowymi Bayernu i Lahmem.
Sami Khedira
Odebrał mnóstwo piłek, ale nie był tak efektywny, jak w meczu z Barceloną. Brakowało mu sił i przegrywał pojedynki w środku pola ze Schweinsteigerem czy Gustavo.
Xabi Alonso
Jako jedyny wykorzystał karnego, na początku meczu posłał kilka kapitalnych długich piłek, ale to wszystko. Z minuty na minuty było coraz gorzej, słabł, nie nadążał za akcjami Bayernu, zbyt wolno rozgrywał piłkę i do spółki z Khedirą zupełnie oddał inicjatywę w środku pola Bawarczykom.
Ángel Di María
Podobnie jak Xabi, po niezłym początku gasł z minuty na minutę i podobnie jak w meczu z Barceloną, więcej pochwał może zebrać za grę w defensywie, niż w ofensywie.
Cristiano Ronaldo
"Jak pięknie by mogło być", śpiewała kiedyś Halina Frąckowiak. Cały ten sezon był dla Ronaldo kapitalny. Poprowadził Real po 32. tytuł mistrzowski, poprowadził do półfinału Ligi Mistrzów i przez kilkanaście minut środowego meczu prowadził go do finału. Ale zawiódł, w najważniejszym momencie, jak niegdyś jego rodak Figo, nie strzelający w sezonie 2002/03 karnego Buffonowi, który mógł dać Realowi awans do finału. W żyłach Cristiano nie płynie jednak olej napędowy, a krew, też jest człowiekiem, też brakuje mu czasem sił i zawodzi. Nie zapominajmy jednak o tym, że to on strzelił dwa gole. Mogło być pięknie, mógł "zaklepać" sobie Złotą Piłkę, pozostała mu walka na EURO.