/ własne, marca.com

Oceny zawodników po rewanżu z Atlético

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w trzydziestej trzeciej kolejce Primera División Atlético 4:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich, wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: ElFilipo, Leszczu, NatanD. i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu.

Iker Casillas
Przy bramce bez szans, ale niezmiennie irytuje mnie naśladowanie Bogusława Wyparły i odpuszczanie wszelkich piłek teoretycznie nie do obronienia. Wszyscy wiemy, że Ikerowi zdarzało się do takich piłek rzucać i... zostawać bohaterem.
Álvaro Arbeloa
Słaby w ofensywie, słabe wrzutki, zero dryblingu; w defensywie po raz kolejny nie imponował. Nie zablokował dośrodkowania przy jedynym golu dla Atleti. Brak rywalizacji z pewnością mu nie służy.
Pepe
Kiedy po meczu nie mówi się o Pepsie, oznacza to, że zagrał kolejny dobry mecz. Szkoda, że piłka w świetnej sytuacji zeszła mu z nogi.
Sergio Ramos
Zawinił przy bramce, ale na szczęście gol Falcao nie przeszkodził Królewskim w odniesieniu zwycięstwa, a i gra Ramosa poza tym mogła się podobać.
Fabio Coentrão
W pierwszej połowie fatalny. Niby zamknięty na swojej połowie, niby się nie włączał, ale w drugiej to był inny zawodnik. Ofensywnie usposobiony, pomagający Mesutowi i Cristiano na lewej stronie i bardzo skuteczny w obronie. Czyżby była "suszarka" w przerwie?
Sami Khedira
Tradycyjnie Sami nie grał efektownie, ale znowu warto dostrzec wielką pracę Niemca w środku boiska. Niezbędny w taktyce Mourinho.
Xabi Alonso
Momentami irytował, tracąc orientację na boisku, i marnując kilka dobrych akcji Realu. Kilka razy mądrze jednak wyprowadzał piłkę ze strefy obronnej, dlatego śmiało można powiedzieć, że Bask zrobił swoje.
Kaká
Najsłabszy piłkarz Realu w tym meczu i chyba największy zawód. W ofensywie bezużyteczny, w defensywie praktycznie niewidoczny. Po ostatnich dobrych występach przyszedł fatalny, oby to był tylko wypadek przy pracy.
Ángel Di María
Pokazywał się do gry, ale znacznie częściej tracił piłkę niż udanie dryblował. Średni mecz Argentyńczyka. Potrzebujemy go w lepszej formie.
Cristiano Ronaldo
Nie trzeba chyba nic pisać. 2 piękne bramki plus trafienie z karnego stawia Cristiano absolutnie w najjaśniejszym świetle po derbach Madrytu. Słusznie.
Karim Benzema
Coś się dzieje. Wcześniej zdarzało mu się marnować sytuacje, ale wyglądał bardzo dobrze w rozegraniu piłki. W derbach zabrakło nawet tego. Jeden ze słabszych meczów Karima w ostatnich miesiącach.
Mesut Özil
Real w drugiej połowie dłużej utrzymywał się przy piłce, nie szarpał, ale znacznie lepiej radził sobie w ataku pozycyjnym. Mesut dołożył do tego swoją cegiełkę. Na plus 4 podania kluczowe w 45 minut.