/ własne

Strata punktów na Bernabéu

Gol Málagi w ostatniej minucie

Real Madryt zremisował z Málagą po trudnym meczu 1:1 i przewaga nad Barceloną wynosi już tylko osiem punktów. Jedyną bramkę dla Królewskich strzelił w trzydziestej piątej minucie Karim Benzema, wykorzystując fenomenalne zagranie Cristiano Ronaldo. Goście wyrównali w doliczonym czasie gry po świetnym strzale Santiago Cazorli.

Początek meczu to świetne sytuacje obu stron. Jako pierwszy interweniować musiał Iker, który znakomitą paradą powstrzymał Rondóna. Dwie minuty później pierwszą „setkę” zmarnował Cristiano, a świetnym podaniem popisał się Özil. Málaga odważnie atakowała i mądrze się broniła. W ofensywnych formacjach szarżowali Joaquín, Isco, Cazorla i Rondón. Real pozwalał rywalom na zbyt wiele i wielokrotnie dawał się zepchnąć do defensywy. W zespole Królewskich w ofensywie brylował… Lass. Wiele strat notowali Cristiano, Özil i Kaká. Kontry gospodarzy nie dawały oczekiwanego skutku i brakowało ostatniego podania. Atak pozycyjny także nie był mocną stroną madrytczyków, którzy nie potrafili utrzymać się długo przy piłce i nie sprawiali wrażenia zespołu, który kontroluje wydarzenia boiskowe. Na szczęście w trzydziestej piątej minucie Cristiano i Benzema udowodnili, że są w stanie decydować o losach spotkania, nawet gdy zespół nie błyszczy. Znakomite, fenomenalne, bajeczne zagranie Portugalczyka wykończył Francuz, wykorzystując błąd Willy’ego Caballero. Na przedpolu kłopoty miał także Iker, który w doliczonym czasie gry pierwszej połowy bardzo niepewnie interweniował przy piąstkowaniu, jednak piłkarze Málagi nie potrafili tego wykorzystać i Królewscy schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się nieco lepiej dla Królewskich, którzy nie pozwalali na wiele gościom, a sami już w 51. minucie mogli podwyższyć prowadzenie. Po podaniu Kaki do strzału za długo zbierał się Benzema i nie udało mu się nawet zagrozić bramce Caballero. Ponad 15 minut później Mourinho postanowił posłać do boju Callejóna, który zastąpił Kakę, co pozwoliło słabemu wcześniej Mesutowi przejść na pozycję mediapunta. Chwilę późnej po akcji Niemca, Cristiano i Callejóna ten ostatni był bliski wpisania się na listę strzelców. Nie minęło wiele czasu, a Özil stworzył kolejną znakomitą sytuację. Tym razem po znakomitym rajdzie posłał świetne podanie do Benzemy, ale Francuz fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości. Málaga atakowała coraz śmielej, narażając się na kontry Realu. W końcu po głupim faulu Granero do strzału z rzutu wolnego zebrał się Santiago Cazorla i fantastycznym uderzeniem pokonał Casillasa. Real Madryt zremisował z Málagą i stracił pierwsze punkty w lidze od grudniowego spotkania z Barceloną.

Real Madryt - Málaga 1:1 (1:0)
1:0 Benzema 35'
1:1 Cazorla 92’

Real Madryt: Casillas; Lass, Ramos, Pepe, Marcelo: Xabi Alonso, Khedira; Özil (84’ Granero), Kaká (67’ Callejón), Cristiano Ronaldo; Benzema (86’ Higuaín)
Málaga: Willy Caballero; Sergio Sánchez, Weligton, Mathijsen, Monreal; Demichelis, Camacho; Joaquín (73’ Seba Fernández), Isco (58’ Eliseu), Cazorla; Rondón (58’ van Nistelrooy)