/ fcbarcelona.com

Barcelona przegrywa na wyjeździe

Niespodzianka na Reyno de Navarra

Do sporej niespodzianki doszło w zakończonym przed chwilą spotkaniu Osasuna - FC Barcelona. Po bardzo słabej pierwszej połowie w wykonaniu Katalończyków, drużyna gości schodziła do szatni z ciężarem wyniku 2:0 na plecach. Obie bramki zdobył Lekić (w 5 i 22 minucie).

Mimo rozpaczliwych prób odrobienia strat w drugiej połowie i dość szybko strzelonej bramki (Alexis Sánchez w 51 minucie), Dumę Katalonii pogrążył Raúl García w 56 minucie meczu. Rozmiar porażki zmniejszył jeszcze Tello na kwadrans przed końcem - tym samym ustalając rezultat spotkania na 3:2 dla drużyny z Pampeluny.

Taki wynik oznacza, że w jutrzejszym meczu z Levante, drużyna Realu ma szanse powiększyć swoją przewagę nad drugą w tabeli Barceloną do aż 10 punktów na 16 kolejek przed zakończeniem rozgrywek. Wydaje się, że motywacji piłkarzom Królewskich nie powinno zabraknąć, na to trzeba będzie jednak poczekać, aż sędzia zagwiżdże jutro na Santiago Bernabéu po raz ostatni. Początek spotkania o 21:30.