/ RealMadryt.pl, ACB.com

Żegnaj passo, żegnaj liderze

Koszykarze Realu Madryt przegrali z Bilbao (90:93)

Ogranie ich w Eurolidze nie było problemem. Kilka dni później, zawodnicy Bilbao Basket pokazali zupełnie inną twarz, po raz drugi w obecnym sezonie ligowym pokonując Real Madryt (90:93) i przerywając ich piękną serię dwudziestu sześciu spotkań ligowych na domowym parkiecie bez porażki. Poza tym, Królewscy stracili pozycję lidera na korzyść FC Barcelona Regal.

Pod względem ofensywnym gracze obu ekip zrewanżowali się kibicom za nudny środowy pokaz, choć początek wcale tego nie zapowiadał. Pierwsza kwarta została przegrana przez gospodarzy pięcioma punktami (14:19), a Pablo Laso zmuszony był nawoływać nie o efektywne ataki, a o owocną i twardą obronę. Doskonale wiedział, jak to się wszystko kończy, kiedy Madryt traci głowę pod własną tablicą.

Na całe szczęście, szybkość i nieprzewidywalność Sergiego Llulla wyciągnęła zespół z trudnej sytuacji, lecz do sytuacji spokojnej wciąż było daleko (36:35). Tym bardziej, kiedy każdą taką przewagę Bilbao szybko odrabiało. Grali zupełnie inaczej niż w środę. Świetnie współpracowali, podejmowali dobre decyzje, walczyli o piłki.

Real Madryt rozkręcał się dzięki Llullowi, zawsze wierzącego w końcowy sukces. Gra bazowała głównie na zagraniach indywidualnych, a największy brak zespołowości objawiał się w defensywie, co, rzecz jasna, działało niszcząco na wynik i samopoczucie trenera. Korzystali z tego rywale, będąc przeważnie o ten jeden krok przed nimi.

Za sprawą Aleksa Mumbrú goście objęli sześciopunktową przewagę (80:86) na niecałą minutę przed końcową syreną. Real Madryt już temu nie zaradził. Ostateczna różnica wyniosłaby sześć punktów właśnie, gdyby nie trójka z połowy boisku, autorstwa Sergiego Rodrígueza.

To jeszcze nie koniec historii. W środę kolejny mecz w Eurolidze. Kolejny z Bilbao Basket.

90 – Real Madryt (14+22+23+31): Rodríguez (5), Suárez (-), Singler (8), Mirotić (5), Tomić (16) – Llull (18), Begić (10), Reyes (4), Carroll (12), Pocius (12), Veličković (-).

93 – Gescrap Bizkaia (19+16+25+33): Jackson (21), Mumbrú (11), Hervelle (2), Fischer (19), Vasileiadis (15) – Fisher (3), Mavroeidis (2), Banić (12), López (2), Grimau (6).