/ RealMadryt.pl, Euroleague.net

Real Madryt lepszy od Bilbao

Druga wygrana koszykarzy w Top 16 (89:73)

Rozgrywki Euroligi i kolejny rywal z krajowego podwórka. Gescrap Bilbao Basket jest drużyną groźną, której z całą pewnością nie należy lekceważyć. Tego wieczoru wszystko ułożyło się jednak po myśli koszykarzy Realu Madryt, dzięki czemu dopisali oni do dorobku drugą wygraną w Top 16 (89:73).

Bilbao często grało do środka, wykorzystując graczy wysokich. Real Madryt nie potrafił odseparować ich od piłek, co utrudniało początkową obronę kosza. Pomimo tego małego problemu, gospodarze bardzo swobodnie poczynali sobie z drugiej strony boiska, a niech poświadczy o tym dziesięć punktów przewagi (26:16).

Na samym początku rozgrywek ligowych Real Madryt uległ w Bilbao. Kilka miesięcy później rywalizacja z Baskami wydawała się być wyjątkowo łatwą przeprawą dla Los Blancos. Przewaga punktowa była systematycznie powiększana i to przy podobnej łatwości, jaką kibice mieli okazję obejrzeć w niedzielę, w meczu przeciwko Fuenlabradzie.

Zaangażowanie w defensywie obu drużyn malało proporcjonalnie do wzrostu różnicy między nimi. Jako że na przerwę Królewscy schodzili z czternastopunktową przewagą (50:36), a wcześniej sięgała ona nawet osiemnastu, widowisko nie było porywające.

Połowę wspomnianych strat, siedem punktów, zawodnicy Bilbao odrobili już po kilku minutach trzeciej kwarty (55:48). Dopiero wtedy madrytczycy skłonili się ku agresywniejszej i intensywniejszej grze, a wcześniejsza różnica wróciła momentalnie (63:49).

Bilbao ponownie uwierzyło w siebie, kilkukrotnie hamując ataki rywali i zmniejszając ich prowadzenie do czterech punktów (69:65). Do końca pozostało nieco ponad sześć minut. Madryt, czując zagrożenie, raz jeszcze docisnął pedał gazu, oddalając się na taką odległość, aby zapewnić sobie i kibicom spokojną końcówkę (89:73). Świetnie zawody rozegrał Sergio Rodríguez, autor dwudziestu punktów i siedmiu asyst.

89 – Real Madryt (26+24+19+20): Rodríguez (20), Suárez (2), Singler (10), Mirotić (5), Tomić (15) – Reyes (2), Llull (8), Begić (12), Pocius (11), Carroll (4), Veličković (-).

73 – Gescrap Bilbao Basket (16+20+19+18): Jackson (2), Grimau (2), Mumbrú (17), Banić (18), D'Or Fischer (6) – Raúl López (5), Vasiliaidis (13), Hervelle (2), Mavroeidis (8), Josh Fisher (-).