/ as.com

Prasa o El Clásico

Jak światowe media opisują wczorajszy mecz?

Dzienniki sportowe na całym świecie dużo miejsca poświęcają pucharowemu pojedynkowi Barcelony i Realu. Piszą o awansie podopiecznych Guardioli, ale również podkreślają dobrą grę Królewskich. Oto kilka z nich:

Sport (Katalonia): „Barça pogrzebała lepszy Real”
To było starcie gigantów. Mecz momentami zapierał dech w piersiach, jednak cierpienia zostały nagrodzone. Barcelona awansowała do półfinału Copa del Rey po remisie 2:2 z Realem, który napsuł krwi podopiecznym Guardioli. Pedro i Alves dali Blaugranie prowadzenie tuż przed przerwą, jednak w trudny do zrozumienia sposób Królewscy wyrównali dzięki bramkom Cristiano Ronaldo i Karima Benzemy. W ostatecznym rozrachunku szalę awansu przechylił mecz w Madrycie.

Olé (Argentyna): „Korona zdobyta”
Mimo że Barcelona nie chciała grać w piłkę zremisowała 2:2 i awansowała do półfinału. Real, obrońca tytułu, był lepszy od Dumy Katalonii. Messi zanotował asystę przy golu na 1:0.

Clarín (Argentyna): „Real był bardzo blisko, ale kolejny raz świętuje Barcelona”
Wynik 2:2 dał awans gospodarzom, jednak goście, którzy przegrywali już 2:0, wyrównali straty w ciągu czterech minut i byli o krok od cudu.

La Gazzetta dello Sport (Włochy): „Real Madryt, gorzka remontada
Po porażce 1:2 na Bernabéu, drużyna Mourinho dumnie walczyła do końca. Bramki Cristiano i Benzemy były odpowiedzią na trafienia Pedro i Alvesa. W końcówce wykluczony został Sergio Ramos, a wielu madridistas było po meczu wściekłych na arbitra.

Record (Portugalia): „Barcelona dalej w grze po wielkim meczu”
Real przegrywał 2:0 do przerwy, a mimo to był bliski wygranej. „Zawodnicy mówią, że nie da się tutaj wygrać”, mówił Mourinho, natomiast Guardiola powiedział, że coraz trudniej pokonać Królewskich.

A Bola (Portugalia): „Ronaldo strzela, jednak nie zapobiega wyeliminowaniu Realu”
Klasyk zakończył się remisem, co pozwoliło Barcelonie świętować awans do kolejnej rundy. Mecz intensywny, dramatyczny, grany do granic wytrzymałości - takie było wczorajsze spotkanie na Camp Nou.

El Nuevo Herald (USA): „Barcelona remisuje i awansuje do półfinału”
Mecz skończył się wynikiem 2:2, co w ogólnych rozrachunku dało rezultat 4:3 dla Katalończyków i to oni zagrają w półfinale.

L'Equipe (Francja): „Barcelona drżała”
Świetne spotkanie Realu Madryt, który przestraszył Barcelonę, gdy odrobił stratę dwóch bramek. Drużyna Mourinho żegna się z pucharem, który zdobyli rok temu.

Lance (Brazylia): „Barcelona i Real remisują po pięknej grze”
Mimo odpadnięcia z pucharu, część dumy została odzyskana przez Real, który potrafił odrobić dwubramkową stratę na Camp Nou.

BBC (Wielka Brytania): „Barcelona eliminuje Real i awansuje do półfinału”
Barcelona przetrwała późną remontadę Realu i może cieszyć się z gry w kolejnej rundzie.

Reforma (Meksyk): „Awans Barcelony na pograniczu cudu”
Trochę pecha i złe sędziowanie przeszkodziły Realowi w wyeliminowaniu Barcelony, która zagra w półfinale, dzięki wygranej 4:3 w dwumeczu.

Gazeta Esportiva (Brazylia): „Klasyk kontrowersyjny, Real grający niczym Barça, jednak bez awansu do półfinału”
Wydawało się, że zawodnicy wymienili się koszulkami, przynajmniej do 35 minuty pierwszej połowy, kiedy to Real był lepszy pod każdym względem, dominował i miał co najmniej trzy świetne okazje na otworzenie wyniku spotkania. Droga do pokonania Barcelony wydawała się w końcu odnaleziona przez Mourinho. Jednak rzeczywistość była okrutna, Królewscy stracili dwa gole do przerwy i zostali wyeliminowani z Pucharu Króla. Warto podkreślić, że nie poddali się i walczyli do końca, dzięki czemu odrobili straty i zabrakło niewiele, aby to Real zagrał w półfinale.