/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Mallorcą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w dziewiętnastej kolejce Primera División Mallorcę 2:1. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Trudno powiedzieć czy mógł coś zrobić przy bramce, niemniej nie od dziś wiadomo, że nie jest mistrzem gry na przedpolu i tym razem być może tego właśnie zabrakło. Poza tym miał trochę pracy, ale wymagającej bardziej koncentracji i dobrego ustawiania się niż jakichś fantastycznych interwencji.
Álvaro Arbeloa
W pierwszej połowie miał kilka udanych interwencji, zwłaszcza na początku spotkania, próbował też podłączać się do akcji ofensywnych. Niestety, w czterdziestej minucie popełnił skutkujący bramką dla Mallorki błąd, którego konsekwencją było znaczne pogorszenie się jego postawy w kolejnych minutach i wczesna zmiana.
Pepe
Serca kibiców raz mogły zadrżeć, gdy nie dogadali się z Ramosem i omal nie stracili piłki przy własnym polu karnym. Na szczęście nawet napastnik Mallorki nie wierzył, że tak dobrze grający duet może popełnić równie prosty błąd i nie wykorzystał nadarzającej się okazji. Prócz tego zagrał na dobrym poziomie, choć gdyby nie ogromna pomyłka sędziego, mógłby zapisać na swoim koncie stratę drugiej bramki, bo nie pokrył wychodzącego z własnej połowy Víctora.
Sergio Ramos
Pewny w obronie, do tego próbował ratować wynik szukając szczęścia w ataku. Zdobył zresztą bramkę, sędzia słusznie odgwizdał jednak pozycję spaloną. Najbardziej żałuje pewnie sytuacji z końcówki pierwszej połowy, gdy po świetnym strzale głową trafił zaledwie w słupek. Oby z Barceloną miał więcej szczęścia.
Marcelo
W ósmej minucie popisał się dobrym odbiorem w defensywie, po czym zupełnie zniknął, nie wyróżniając się ani w obronie, ani w ataku, choć jego nieprzewidywalność była bardzo potrzebna wobec ogólnego braku pomysłu na sforsowanie zasieków Mallorki. Być może myślami był już przy El Clásico, nie zmienia to jednak faktu, że zagrał zdecydowanie poniżej oczekiwań i możliwości.
Lassana Diarra
Kolejny z piłkarzy, po którym można było spodziewać się zdecydowanie większego wkładu w walkę o zwycięstwo. Wprawdzie podejmował ryzyko, najczęściej próby kończyły się jednak stratami, nie przynosząc drużynie dużego pożytku. Oczywiście brawa za chęci, w tym przypadku to jednak zdecydowanie za mało, nie dziwiła więc decyzja trenera o zdjęciu Lassa już po pierwszej połowie.
Xabi Alonso
Widać było lekką poprawę w stosunku do poprzednich spotkań, zwłaszcza na początku starał się brać na siebie ciężar rozgrywania akcji, z czasem jednak, widząc jak bezowocne są kolejne próby ataku, w jego poczynania wkradło się zrezygnowanie, skutkujące do tego coraz większą liczbą strat, a całość dopełniła akcja z golem dla Mallorki, która w dużym stopniu obciąża właśnie jego konto.
José Callejón
Calle Calle Callejón! Umówmy się - nie zagrał wielkiego spotkania. Powiem więcej, przez większość meczu przemknął zupełnie niewidoczny, wprawdzie pracując, ale w trybie ukrytym. Mało tego, w drugiej połowie dał o sobie znać zaledwie raz. Tylko co to była za akcja! Gdzie nie podołali doświadczeni Higuaín i Benzema, tam niespodziewanie, zupełnie nie czując presji spotkania pojawił się nieopierzony jeszcze José I jednym, jedynym strzałem zapewnił Królewskim trzy arcyważne punkty. Trener dał mu szansę, pomimo średniego występu trzymając go aż do samego końca, a on za zaufanie odwdzięczył się w najlepszy z możliwych sposobów. Brawo!
Mesut Özil
Coś się powoli ruszyło, ponownie bowiem widać było nieznaczny progres w stosunku do poprzednich występów. Wciąż wprawdzie notował sporo strat, miał jednak również akcje udane, zakończone dobrymi dograniami, w tym tę najważniejszą, przy wyrównującej bramce Higuaín. Zacna asysta, jakiej nie powstydziłby się Guti, którego Niemiec ma być naturalnym następcą. Oby tylko ograniczył się do poczynań boiskowych.
Cristiano Ronaldo
Znowu ktoś mi zarzuci, że jestem hejterem i uwziąłem się na Ronaldo, ale jak nie napisać, że zagrał źle, skoro tak właśnie było? Mnóstwo strat i praktycznie nic w zamian. Nie wychodziła mu nawet walka o piłkę w powietrzu, co przecież do tej pory zawsze było jego bardzo mocną stroną – teraz może i skacze równie wysoko, niestety niemal zawsze za późno lub za wcześnie, mijając się z lecącą w jego stronę futbolówką. Z marazmu otrząsnął się dopiero na kwadrans przed końcem meczu, gdy potężnym strzałem zza pola karnego trafił w poprzeczkę – wówczas nabrał sił, niestety wciąż zbyt mało, by pomóc drużynie w trudnych chwilach.
Karim Benzema
Na początku spotkania starał się aktywnie brać udział w konstruowaniu akcji, dużo też grał z pierwszej piłki, często niestety albo źle, albo za szybko jak na słabo dysponowanych kolegów. Najlepszą sytuację strzelecką miał w pięćdziesiątej minucie, gdy ładnym zwodem wypracował sobie sytuację strzelecką, niestety kopnął nad bramką. Ogólnie tym razem nie miał już takiego szczęścia jak w Pucharze Króla, choć próbował w identyczny sposób pokonać bramkarza Mallorki.
Gonzalo Higuaín
Ponownie pokazał, że potrafi się spiąć, gdy drużyna najbardziej tego potrzebuje. Świetnie wyszedł do podania Özil i z wrodzonym spokojem, choć i dużą dozą szczęścia, w swoim stylu doprowadził do remisu. Chwilę później mógł strzelić podobną bramkę z drugiej strony pola karnego, wówczas jednak skończyło się zaledwie na rzucie różnym. Gdyby nie jego akcja nie padłaby również zwycięska bramka, swoje więc zrobił.
Kaká
Na wyróżnienie zasługują jedynie dwie sytuacje – dobra akcja, po której Ronaldo strzałem praktycznie oddał piłkę bramkarzowi i świetne uderzenie, z największym trudem sparowane na rzut rożny. Nie jest to mało, zważywszy na okoliczności i ostatnią formę, nie jest to jednak wystarczająco ja na zawodnika tej klasy. Na oddzielną uwagę zasługuje jednak sytuacja z doliczonego czasu gry, za którą z mojej strony Kace należą się ogromne brawa. Po zdobyciu bramki gracze Mallorki wykorzystywali każdą okazję, by ukraść kilka cennych sekund – wykopywali piłkę po gwizdku, przeciągli czas wznowienia gry, zasadniczo nie spieszyli się. Nie inaczej zachowywali się zresztą chłopcy od podawania piłek – w pewnej chwili można było odnieść wrażenie, że na cały mecz przypada zaledwie jedna futbolówka. Oczywiście sytuacja uległa diametralnej zmianie po bramce Callejóna – dodatkowe piłki w magiczny sposób się znalazły i momentalnie były gotowe do wznowienia gry, a zawodnicy Mallorki pospiesznie podawali je graczom Królewskich. Jakąż satysfakcję musiał mieć Kaká , gdy w ostatniej minucie, po odgwizdaniu rzutu wolnego wziął tak podstawianą pod nos piłkę i jak gdyby nigdy nic po prostu ją gdzieś odkopnął. Moja była ogromna. :]