Pewne zwycięstwo i awans Królewskich

Real Madryt wygrywa z Ponferradiną 5:1

Real Madryt w mocno rezerwowym składzie pokonał u siebie Ponferradinę 5:1 i awansował do 1/8 finału Pucharu Króla. Królewscy dominowali od pierwszej minuty, a wynik mógł być jeszcze bardziej okazały. Przed pierwszą bramką, której autorem był José Callejón ten sam zawodnik mógł mieć na koncie już co najmniej jedno trafienie, jednak sędzia, nie wiedzieć czemu, wskazał na pozycję spaloną młodego Hiszpana, który dostał znakomite podanie od nieźle spisującego się Nuriego Şahina.

Dwie minuty po tej sytuacji sędzia i obrońcy gości byli bezradni, kiedy prostopadłe podanie Mesuta Özila wykorzystał właśnie Callejón. Tuż przed przerwą Niemiec popisał się kolejną asystą, a adresatem dośrodkowania z rzutu rożnego był Şahin, który mocnym strzałem głową pokonał bezradnego Orlando. Było to pierwsze trafienie Turka w oficjalnym meczu Realu Madryt.

W drugiej połowie Real wciąż kontrolował wydarzenia na boisku, co wykorzystał już w 49. minucie. Rzut wolny wykonywał Esteban Granero, Orlando wybił piłkę przed siebie, a tam czyhał na nią Raphaël Varane, który bez problemu pokonał bramkarza Ponferradiny.

Bramka Francuza uśpiła nieco defensywę Królewskich, co bezlitośnie wykorzystał Acorán. Prawoskrzydłowy gości nieatakowany przez nikogo przebiegł kilkanaście metrów i pokonał Adána z linii pola karnego. W 80. minucie wymianę podań między Özilem i Callejónem bramką zakończył Joselu, który wszedł na boisku nieco ponad 60 sekund wcześniej. Dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego ponownie dali o sobie znać Şahin i Callejón. Znakomity cross Turka trafił do tego ostatniego, który po raz drugi pokonał golkipera Ponferradiny i ustalił wynik meczu. Warto także zwrócić uwagę na pierwszy występ w oficjalnym meczu dwóch canteranos debiutujących pod skrzydłami Mourinho. 22-letni Jorge Casado wyszedł w pierwszym składzie i został zmieniony przez Nacho w 71. minucie, zaś 11 minut później Adána zmienił 19-letni Fernando Pacheco.

Real Madryt - Ponferradina 5:1
1:0 Callejón 25'