OM - Real Madryt 1:2

Znów możemy cieszyć się ze zwycięstwa Królewskich w stosunku 2:1!...

Znów możemy cieszyć się ze zwycięstwa Królewskich w stosunku 2:1! Real miał przed tym meczem pewny awans, ale trerer Queiroz zapowiedział, że piłkarze będą walczyć o zwycięstwo i słowa dotrzymał. Co prawda blancos nie zagrali olśniewająco, ale wystarczyło to dziś na gospodarzy. Najpierw w 35 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego w swoim stylu popisał się David Beckham. W 63 minucie zdołał wyrównać po strzale głową Hossam Mido. Wynik remisowy nie utrzymywał się jednak długo, gdyż juz 10 minut później po pięknej kontrze bramkę zdobył Ronaldo. W końcówce było jeszcze gorącą pod bramką Królewskich, ale świetnie bronił Casillas.
Za występ z pewnością można pochwalić Beckhama i Ronaldo, który m.in. w 90 minucie wrócił się pod własne pole karne i nawet odebrał (!) piłkę rywalowi! Najsłabszy z kolei był Luis Figo, który w pierwszej połowie przewracał się na boisku średnio dokładnie co 5 minut! W drugiej połowie nie było wiele lepiej, a niejako podsumowaniem jego gry było "dośrodkowanie" z rzutu rożnego na 20 metr wprost pod nogi rywala. Aż dziw bierze, że Portugalczyk dotrwał do końca spotkania, podczas gdy na ławce siedział będący ostatnio w niezłej formie Solari. Ostatnio chwaliłem grę Figo w meczu z Albacete, ale dziś na pewno na to nie zasłużył.
Po 5 kolejkach Królewscy są na pierwszym miejscu z 13 punktami. Drugie ze stratą 3 punktów jest Porto, które jeśli myśli o zajęciu pierwszego miejsca w grupie musi pokonać za 2 tygodnie na Santiago Bernabeu Real w stosunku co najmniej 3 bramek.
Zapraszam do przejrzenia raportu i relacji "minuta po minucie" z tego spotkania.