Oviedo za silne dla wychowanków

Castilla przegrywa na własnym terenie 1:3

Zawodnicy Castilli doznali w niedzielne południe dotkliwej porażki. Na własnym stadionie przegrali z Realem Oviedo 1:3, już w pierwszej połowie tracąc dwa gole i komplikując swoją sytuację. Strat nie udało się odrobić i Oviedo zostało pierwszym zespołem, jaki w tym sezonie wywalczył komplet punktów na Estadio Alfredo di Stéfano. Mimo porażki, canteranos pozostają liderami grupy I, bowiem drugie w klasyfikacji Lugo zremisowało (2:2) z Rayo Vallecano B.

Już w 5. minucie wynik spotkania otworzył Óscar Martínez, ku zupełnej bezczynności obrońców. O szybką reakcję pokusił się Morata, ale nie zdołał wykończyć akcji i wychowankowie dali się zdominować rywalom. Oviedo konsekwentnie szukało okazji do podwyższenia rezultatu i skutecznie utrudniało rozwinięcie skrzydeł Castilli. Strzałami próbowali straszyć Jesé i Joselu, bez efektu. Jeszcze przed przerwą przyjezdni zdobyli drugiego gola. Znów nie popisała się defensywa, zostawiając niekrytego Rubiato tuż przed bramką.

W drugiej odsłonie Królewskim nie brakowało chęci, ale żadna z akcji Joselu, Pablo Gila czy Moraty nie zmniejszyła dystansu do Oviedo. Najbliższy szczęścia był Casado, ale w 55. minucie trafił w słupek. Kiedy gol dla Castilli wydawał się wisieć w powietrzu, gwóźdź do trumny canteranos wbił Manu Busto. Choć wysiłek podopiecznych Torila zaowocował bramką autorstwa Merchána w 76. minucie, na doprowadzenie do remisu było za późno, a rywal okazał się zbyt wymagający. Co gorsza, w 82. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Casado i gospodarze musieli pogodzić się z porażką.

Real Madryt Castilla: Jesús, Carvajal, Nacho, Pablo Gil (Óscar Plano, min. 80.), Casado, Mandi, Álex (Merchán, min. 68.), Juanfran (Denis, min. 68.), Jesé, Joselu, Morata.

Real Oviedo: Lledó, Owona, César Negredo, Juanma, Álvaro García, Pascual, Aitor Sanz, Nano González, Xavi Moré (Juanpa, min. 77.), Óscar Martínez (Borja Rubiato, min. 32.), Matar Diop (Manu Busto, min. 67.).