Nie takie straszne Gijón

Real wygrał ze Sportingiem aż 3:0

Real Madryt bez problemów pokonał na wyjeździe 3:0 zespół Sportingu i umocnił się na czele ligowej tabeli. W asturyjskim piekle gole strzelali Di María, Cristiano i Marcelo. Ale od początku. Wbrew obawom madryckich kibiców podopieczni Mourinho od pierwszej minuty kontrolowali przebieg meczu i nie pozwalali rywalom na wyprowadzanie ataków. Pierwszą dobrą okazję zmarnował Di María - Argentyńczyk otrzymał podanie od Marcelo i bez zastanowienia uderzył na bramkę Sportingu. Na posterunku stał jednak Pablo. Co nie udało się na początku, udało się kilka minut później. Zawahanie jednego z obrońców rywala na prawym boku wykorzystał właśnie Di María, wpadł w pole karne, podniósł głowę i… uderzeniem z wewnętrznej części stopy wpakował piłkę obok zdezorientowanego Pablo! Fantastyczna akcja, od początku wiedział, co chce zrobić. Do przerwy było więc 1:0.

W drugiej połowie zbyt wiele się nie zmieniło, chociaż piłkarze Sportingu coraz częściej zaczęli gościć przed szesnastką Ikera. Zagrożenia jednak nie było, a w 63. minucie drugi cios wyprowadził Madryt Di Maríi - Argentyńczyk w uliczkę do Cristiano, ten kładzie bramkarza i umieszcza futbolówkę w bramce. 2:0, gest triumfu samego Mourinho. Od tego momentu na boisku była tylko jedna drużyna, która dodatkowo w doliczonym czasie gry dobiła swoją ofiarę. Wymiana piłki przed polem karnym wprowadzonego chwilę wcześniej Benzemy z Marcelo, Brazylijczyk wpada w szesnastkę i nie daje szans Pablo. Koniec, 3:0, cisza na Molinón.

Real pewnie wygrał w Gijónie i do sobotniego Klasyku podejdzie w roli lidera. Dziś trzeba pochwalić wszystkich, każdy dołożył cegiełkę do jakże ważnego zwycięstwa. Brawa należą się także Mourinho, który na pewno zaskoczył Preciado, ustawiając na prawej obronie Coentrão i ponownie przesuwając do środka Lassa. Madryt się cieszy, trzeci z pięciu meczów maratonu zakończony sukcesem.

Sporting Gijón - Real Madryt 0:3