Castilla wygrywa z Atlético B

Kolejne derby Madrytu wygrane przez Królewskich

Castilla pokonała 1:0 Atlético B w trzecioligowych derbach Madrytu rozegranych na Estadio Cerro del Espino. Bramkę zdobył dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu Joselu. Jednym z bohaterów spotkania był bramkarz Castilli Jesús, który w drugiej połowie obronił rzut karny. Od 73. minuty druga ekipa Los Merengues grała w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Lucas Vázquez.

Goście rozpoczęli pojedynek bardzo zmotywowani, aby trafić do siatki. Na samym początku Juanfran nieskutecznie usiłował zaskoczyć bramkarza drugiego zespołu Atlético potężnym strzałem z prawej strony. Najlepsza okazję w pierwszej części gry Los Rojiblancos wypracowali sobie w 27. minucie meczu, kiedy to po akcji całego zespołu strzelał Kader, ale uderzył niecelnie. Od tego czasu Królewscy przejęli inicjatywę. W 31. minucie bramkarza gospodarzy próbował pokonać silnym strzałem Álex, jednak futbolówka minęła poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po piętnastominutowej przerwie Atleti coraz bardziej naciskało i wypracowało sobie przewagę w posiadaniu piłki. Większość groźnych sytuacji było dziełem gospodarzy, ale podopieczni Torila nieźle spisywali się w defensywie. W 48. minucie bliski szczęścia był Saúl – z jego strzałem z lewej strony boiska poradził sobie Jesús. Real Madryt Castilla próbował tymczasem gry z kontry. Przed znakomitą szansą stanął Óscar Plano, który jednak posłał piłkę nad poprzeczką. Odpowiedzią zespołu Panticia była główka Césara, z którą bez problemu poradził sobie golkiper Los Blancos.

W 63. minucie Pablo Gil sfaulował w polu karnym Pedra, za co sędzia odgwizdał jedenastkę dla gospodarzy. Ze strzałem Fera Lópeza świetnie poradził sobie Jesús, który uratował ekipę przed stratą gola. Sytuacja ta dodała skrzydeł Castilli, jednak te dziesięć minut później zostały brutalnie podcięte. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Lucas Vázquez. Chociaż Królewscy grali w osłabieniu, udało im się trafić do siatki. W 80. minucie indywidualną akcję przeprowadził Jesé, który zgubił dwóch defensorów i wystawił piłkę Joselu. Galisyjczyk nie zawiódł i wyprowadził Castillę na prowadzenie. Wyrównać mógł niedługo potem Pedro Martín, ale po raz kolejny na wysokości zadania stanął Jesús. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie, dzięki czemu Castilla zgarnęła kolejne trzy punkty i umocniła się na pozycji lidera grupy pierwszej Segunda División B. Jako że zajmujące drugie miejsce Lugo zremisowało z Tenerife, Królewscy powiększyli swoją przewagę nad Galisyjczykami do dwóch punktów.

Atlético Madryt B: Iago Herrerín; Regalón, César, Javi Cantero, Míchel (Cidoncha 87'), Kader (Omar Santana 73'), Fer, Sergio Marcos, Noguera, Saúl (Gerard 80'), Pedro Martín.

Real Madryt Castilla: Jesús; Pablo Gil, Nacho, Casado, Juanfran, Álex, Mandi, Lucas, Óscar Plano (Merchán 71'), Joselu (Pedro Mendes 93'), Jesé (Denis 88').

Sędzia: Gorka Sagües Oscoz.

Żółte kartki: Atlético B – Pedro Martín (22'), Fer López (28') i Saúl (43'); Castilla – Lucas (28'), Nacho (29'), Casado (43') i Pablo Gil (63').

Czerwona kartka: Lucas (72' druga żółta)