/ marca.com, blogadecima.blogspot.com

Ciekawostki z meczu z Dinamem

Ostatnie spotkanie w liczbach

12. bramka Karima Benzemy w sezonie, który zrównał się pod tym względem z Gonzalo Higuaínem. Obaj są na drugim miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców Królewskich. Pierwszy jest Cristiano Ronaldo z 18 bramkami na koncie. Ponadto Benzema jest od wczoraj najskuteczniejszym francuskim piłkarzem w europejskich rozgrywkach w barwach Realu Madryt. Do wczoraj miał na koncie 9 bramek i pozycję lidera dzielił z Zinedine'em Zidane'em.

Real Madryt na otwarcie wyniku we wczorajszym meczu potrzebował dokładnie 1 minutę i 24 sekundy. Była to najszybciej strzelona bramka przez Królewskich w Lidze Mistrzów. Poprzedni rekord należał do Raúla, który to 24 października 2007 roku w spotkaniu z Olympiakosem na strzelenie gola potrzebował 1 minutę i 46 sekund.

3 bramki w 8 minut to najszybsza goleada w historii Ligi Mistrzów. Najbliżej tego wyniku był VfB Stuttgart, który w starciu z Unireą na strzelenie 3 bramek potrzebował 11 minut. Ponadto również nikt nie ustrzelił 4 bramek w ciągu zaledwie 20 minut.

José Mourinho zrównał się wczoraj z szóstym Rafą Benítezem w klasyfikacji trenerów z największą liczbą zwycięstw w Lidze Mistrzów. Portugalczyk wygrał w sumie 43 spotkania na 82 rozegrane mecze. Pierwszy jest Alex Ferguson, który w 180 meczach zanotował 98 zwycięstw.

Po wczorajszym pogromie Real Madryt ma w tym sezonie aż 62 bramki po rozegraniu zaledwie 19 oficjalnych meczów. Daje to niesamowitą średnią 3,3 gola na spotkanie.

José Callejón jest pierwszym Hiszpanem od sezonu 2008/09, który to w barwach Realu Madryt ustrzelił w Lidze Mistrzów dublet. Jako ostatni trzy lata temu dokonał tego Raúl w meczu z Zenitem.

Największa goleada w historii Realu Madryt w Lidze Mistrzów miała miejsce w sezonie 2002/03. Królewscy pokonali wówczas Genk aż 6:0. Ponadto Królewscy pobili wczoraj swój najlepszy wynik bramkowy w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do tej pory rekordowe 15 bramek padło w sezonach 1998/99 i 2000/01, natomiast teraz, na jedno spotkanie przed końcem fazy grupowej, Królewscy mają na koncie już 16 bramek.

2. mecz pomiędzy Realem Madryt a Dinamem Zagrzeb.
2. zwycięstwo Realu Madryt w meczach z Dinamem Zagrzeb.