Podsumowanie meczów reprezentacyjnych

Cristiano bohaterem Portugalii

Portugalia - Bośnia i Hercegowina 6:2 (Cristiano Ronaldo 8', Nani 24', Cristiano Ronaldo 53', Postiga 72', Veloso 80', Postiga 82' - Misimović 41', Spahić 65')
Po bezbramkowym remisie w pierwszym meczu Portugalczycy po prostu musieli wygrać, aby awansować do EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Jak się okazało, rewanż z Bośniakami nie był wcale taki trudny, jak na początku mogło się wydawać. Os Navegadores rozbili rywala, a bohaterem meczu został Cristiano Ronaldo, który zdobył dwie bramki, a także brał czynny udział przy kolejnych trafieniach gospodarzy. Pełne 90 minut rozegrali także Pepe i Fábio Coentrão, który zanotował asystę.

Chorwacja - Turcja 0:0
W zupełnie innych nastrojach baraże do EURO 2012 zakończyli Turcy. Po porażce w pierwszym meczu 0:3 drużyna Guusa Hiddinka sama już nie wierzyła w to, że losy dwumeczu da się jeszcze odwrócić. W rewanżowym spotkaniu w Zagrzebiu awans Chorwacji do EURO w żadnym momencie nie był zagrożony. W zespole Turcji pełne 90 minut rozegrał Hamit Altıntop.

Kolumbia - Argentyna 1:2 (Pabón 45' - Messi 61', Agüero 85')
Kolejne spotkanie w ramach kwalifikacji do Mundialu w 2014 roku rozegrała wciąż zawodząca Argentyna. Tym razem Albicelestes rzutem na taśmę udało się pokonać zespół Kolumbii. W pierwszym składzie gości wyszedł Gonzalo Higuaín.

Kostaryka - Hiszpania 2:2 (Brenes 31', Campbell 44' - Silva 83', Villa 90')
Kolejna wpadka reprezentacji mistrzów świata i Europy. Po porażce na Wembley z Anglią, tym razem Hiszpania była o krok od przegrania z zespołem Kostaryki. Gospodarze prowadzili już nawet dwoma bramkami, jedną z nich zdobywając po strasznym błędzie Ikera Casillasa. W ostatnich minutach goście potrafili jednak strzelić dwie bramki i w ostatniej chwili uniknęli drugiej z rzędu porażki. Casillas i Xabi Alonso spędzili na boisku tylko 45 minut, natomiast całe spotkanie rozegrali Sergio Ramos i Álvaro Arbeloa.

Niemcy - Holandia 3:0 (Müller 15', Klose 26', Özil 66')
Nadspodziewanie łatwo Niemcy poradzili sobie w towarzyskim meczu z zespołem Holandii. Bez wątpienia jednym z bohaterów spotkania był Mesut Özil, który zanotował asystę przy bramce Miroslava Klose, a następnie dobił Holendrów, wykończając dwójkową akcję właśnie z Klose. U boku Özila w pierwszej jedenastce znalazł się także Sami Khedira.

Francja - Belgia 0:0
Francuzi w dalszym ciągu są niepokonani, ale jednocześnie w dalszym ciągu nie przekonują. Po minimalnym zwycięstwie ze Stanami Zjednoczonymi, tym razem przyszła pora na bezbramkowy remis z Belgią. Karim Benzema wybiegł w pierwszym składzie Francuzów.

Francja U-21 - Słowacja U-21 2:0 (Mangala 33', Varane 63')
Kto by się spodziewał, że u boku Cristiano Ronaldo i Mesuta Özila trzecim reprezentantem Realu Madryt z bramką na koncie będzie Raphaël Varane. Młodzi Francuzi pokonali kolejnego rywala w kwalifikacjach do EURO U-21 w 2013 roku, a wynik meczu ustalił właśnie Varane, popisując się ładnym strzałem głową.