Statystyki po meczach reprezentacji

Mou zmienił cierpienia w wygrane

Wcale nie tak dawno Królewscy cierpieli w meczach po przerwach na reprezentacje. Przyjście Mourinho odwróciło sytuację tak bardzo, że w erze Portugalczyka Real w takich spotkaniach radzi sobie najlepiej z całej Hiszpanii. Sześć triumfów i tylko jedna porażka pozwalają podejść do meczu z Valencią z optymizmem.

Jedyna porażka po oficjalnym terminie na mecze FIFA zdarzyła się w poprzednim sezonie w meczu ze Sportingiem Gijón - Królewscy przegrali wtedy na Bernabéu 0:1. Pozostałe mecze to same zwycięstwa. Pierwsze przyszło z wizytą Osasuny w 2. kolejce poprzedniego sezonu i golu Carvalho. W następnych takich starciach Real rozstrzelał Málagę i Athletic. W 23. kolejce drużyna Mourinho wymęczyła też zwycięstwo nad Espanyolem. Z kolei tym sezonie po przerwach reprezentacyjnych Królewscy wygrali z Getafe i Betisem.

2011/128.Real - Betis4:1

Sumując mecze z tego okresu, okazuje się, że Real Madryt jest pod tym względem najlepszą drużyną w Hiszpanii. Królewscy w sumie zdobyli 18 punktów na 21 możliwych. Drugie w klasyfikacji jest Levante, które zgromadziło tylko 2 oczka mniej. Podium zamyka Barcelona z 4 zwycięstwami, 2 remisami i porażką.